Czujnik Czadu i Dymu 2w1 10SCO

Czujnik Czadu i Dymu

Nowy produkt

Oferujemy Państwu dokładny, super czuły detektor do wykrywania przekroczeń stężenia czadu w powietrzu. Czujnik 10SCO służy do ochrony pomieszczeń i osób znajdujących się w nich, przed pożarem i tlenkiem węgla, który nazywany jest tzw. cichym zabójcą.

Więcej szczegółów

185,90 zł brutto

Więcej informacji

Czujnik Czadu i Dymu 2in1 10SCOOferujemy Państwu dokładny, super czuły detektor do wykrywania przekroczeń stężenia czadu w powietrzu. Czujnik 10SCO służy do ochrony pomieszczeń i osób znajdujących się w nich, przed pożarem i tlenkiem węgla, który nazywany jest tzw. cichym zabójcą. Tlenek węgla, nazywany czadem, jest bezwonnym i bezbarwnym gazem, który w przypadku niewentylowanych wnętrz może doprowadzić nawet do śmierci przez zaczadzenie.

Urządzenie 10SCO jest równocześnie czujnikiem czadu i dymu. Daje to podwójną ochronę przed nieprzewidzianymi sytuacjami, do których może dojść w domu prywatnym czy w mieszkaniu.  Detektor wyposażony został w dwa niezależne sensory - dymu i czadu, które umieszczono w jednej obudowie

Czujnik dymu na bieżąco monitoruje powietrze sprawdzając, czy nie znajdują się w nim produkty powstające w trakcie spalania lub tlenienia się przedmiotów. Jeśli takie substancje zostaną wykryte, wówczas uruchamia się alarm. Z kolei czujnik tlenku węgla służy do monitorowania powietrza pod kątem występowania w nim czadu, czyli CO. W przypadku przekroczenia dopuszczalnego poziomu stężenia tlenku węgla w powietrzu, także natychmiast zostaje zainicjowany sygnał alarmowy. Jest to alarm akustyczny o sile 85 dB, a ponadto alarm optyczny w postaci czerwonej diody LED oraz emisja powiadomienia głosowego w języku angielskim, który informuje o tym, jaki rodzaj zagrożenia został wykryty - czad czy pożar.

Urządzenie samo kontroluje, czy działa sprawnie, ponieważ posiada wbudowany układ automatycznej kontroli sprawności. Monitoruje stan sensorów, działanie wewnętrznych obwodów czy poziom naładowania baterii. Jeśli w tym zakresie zostaną wykryte jakiekolwiek nieprawidłowości, włączy się sygnalizacja adekwatna do uszkodzenia.

Ważnym elementem detektora jest przycisk Test/Reset, który umożliwia kontrolę działania czujnika 2 w 1 oraz jego obsługę.

Urządzenie posiada pamięć, w której zapisywane są informacje o wykryciu stężenia CO przekraczającym poziom 100 PPM.  Użytkownik może dzięki temu sprawdzić, czy podczas jego nieobecności w domu nie doszło do emisji tlenku węgla.

Warto podkreślić, że czujnik czadu 10SCO 2 w 1 można zamontować w dowolnie wybranym miejscu, na ścianie lub suficie. Nie musi przy tym znaleźć się w pobliżu źródła zasilania, ponieważ posiada zasilanie bateryjne, które pozwala na swobodną instalację czujnika i chroni przed zanikami napięcia zasilania, jakie mogłyby występować w sieci energetycznej. Zaleca się instalację detektora niedaleko kuchni, w pokoju dziennym, sypialni, salonie, jadalni, piwnicy, na strychu oraz we wszelkich miejscach, w których używane są urządzenia elektryczne mogące być zarzewiem ognia lub urządzenia zasilane gazowo, będące potencjalnym źródłem emisji tlenku węgla, czyli kominek oraz gazowe ogrzewacze pomieszczeń.

Czujnik obliczony jest na działanie przez 10 lat bez przerwy od chwili aktywowania zasilania. Po tym czasie poinformuje on użytkownika o konieczności wymiany detektora.

Czujnik dymu i tlenku węgla 10SCO to jedyny detektor na świecie, który jednocześnie spełnia normy:

 • PN-EN14604:2006P (EN14604:2005) dla domowych czujek dymu,
 • PN-EN50291-1:2010 dla domowych czujników tlenku węgla. 

 

Spełnienie ww. norm zostało potwierdzone przez niezależną, notyfikowaną jednostkę badawczą BSI. Numer licencyjny KM602617.

Zalety urządzenia:zalety.png

 

 • Sensor elektrochemiczny - jeden z najbardziej precyzyjnych czujników na świecie w tej technologii wykonania;
 • Wyposażenie w wysokiej jakości sensor optyczny, który zapewnia długą i stabilną pracę czujnika;
 • Alarm w przypadku wykrycia dymu lub tlenku węgla w postaci alarmu akustycznego, komunikatów głosowych z rozróżnieniem wykrytego zagrożenia oraz czerwonej diody LED;
 • Sygnalizacja rozładowania baterii, nieprawidłowej pracy oraz końca okresu działania;
 • Zgodność z normą PN-EN14604:2006P(EN14604:2005);
 • Zgodność z normą PN-EN50291-1:2010;
 • Dłuższy o około 40 proc. okres bezawaryjnej pracy w porównaniu z większością podobnych detektorów, jakie dostępne są na rynku;
 • Pamięć wartości szczytowej;
 • Przycisk Test/Reset służący do kontroli i obsługi urządzenia;
 • Unikalna funkcja Hush® umożliwiająca wyciszenie sygnału dźwiękowego alarmu;
 • Zasilanie bateryjne, uniezależniające od źródła zasilania i zapewniające ochronę także w przypadku zaniku napięcia zasilania w sieci;
 • Estetyczna i wytrzymała obudowa, pozwalająca na prosty montaż i obsługę;
 • Czujnik do zamontowania na suficie lub ścianie;
 • Mechanizm zabezpieczający przed przypadkowym lub nieuprawnionym demontażem czujnika oraz baterii;
 • Wymiana baterii bez konieczności zdejmowania czujnika;

10 lat gwarancji


Opinie

Oceń 
2016-09-11

Polecam

Super czujnik jestem zadowolony z jego zakupu. Dobra jakość, łatwy w montażu, głośny sygnał. Warto inwestować w bezpieczeństwo. Polecam

  Oceń 
  2016-08-31

  Polecam

  Ciekawy produkt w kapitalnej cenie :)

   Oceń 
   2016-08-20

   warto

   produkt dobrej firmt.swietna jakoś nie jakiś badziewie;)jestem zadowolona z zakupu czuje się bezpieczniej;)szczególnie za taką cenę

    Oceń 
    2016-08-19

    Polecam

    Takie czujniki powinny być na wyposażeniu każdego domu - ten jest tani oraz skuteczny, bardzo polecam. Warto zainwestować, tym bardziej, że nie jest bardzo drogi.

     Oceń 
     2016-08-15

     PRODUKT OK

     Naprawdę dobra jakość, kupiłem zwykły czujnik czadu za prawie tyle samo i wcale nie ostrzegał, a ten działa bez zarzutów i jest o wiele bardziej czuły i ma donośny dźwięk. Lepiej dołożyć jeśli komuś zależy na bezpieczeństwie!

      Oceń 
      2016-07-06

      Super.

      Łatwy w zamontowaniu i przydatny produkt.
      Każdy kto jest zagrożony czadem powinien mieć go w swoim domu.

       Napisz swoją opinię!

       Napisz opinię

       Czujnik Czadu i Dymu 2w1 10SCO

       Czujnik Czadu i Dymu 2w1 10SCO

       Oferujemy Państwu dokładny, super czuły detektor do wykrywania przekroczeń stężenia czadu w powietrzu. Czujnik 10SCO służy do ochrony pomieszczeń i osób znajdujących się w nich, przed pożarem i tlenkiem węgla, który nazywany jest tzw. cichym zabójcą.

       Produkty powiązane