Czujnik czadu kidde 7CO

Czujnik czadu 7CO

Nowy produkt

Czad jest niezwykle niebezpiecznym, bezwonnym i bezbarwnym gazem, o śmiertelnych właściwościach dla człowieka czy zwierząt. Jeśli ulatnia się w zamkniętym, niewentylowanym pomieszczeniu, powoli doprowadza do zaczadzenia, a w konsekwencji nawet do śmierci osób, które się w nim znajdują.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

124,30 zł brutto

Więcej informacji

Czujnik czadu kidde 7COCzad jest niezwykle niebezpiecznym, bezwonnym i bezbarwnym gazem, o śmiertelnych właściwościach dla człowieka czy zwierząt. Jeśli ulatnia się w zamkniętym, niewentylowanym pomieszczeniu, powoli doprowadza do zaczadzenia, a w konsekwencji nawet do śmierci osób, które się w nim znajdują. Człowiek nie odczuwa, że dzieje się z nim coś złego. Zasypia i nigdy już się nie budzi.

Takich sytuacji można jednak uniknąć, a element prewencji przy zaczadzeniach jest w zasięgu Waszej ręki. Oferujemy czujnik tlenku węgla nowej generacji, który posiada niezwykle czuły sensor elektrochemiczny Kidde, który bezbłędnie wykrywa przekroczenie normy stężenia tlenku węgla w powietrzu i alarmuje o takiej sytuacji.

Tym, co wyróżnia detektor 7CO od innych, podobnych urządzeń dostępnych na rynku czy od czujników z serii 5, jest o ponad 40 proc. dłuższy okres pracy. Producent czujnika tlenku węgla 7CO gwarantuje 10-letni, bezawaryjny i bezproblemowy okres działania. Po tym czasie liczonym od chwili aktywacji zasilania, czujnik sam poinformuje w sposób automatyczny o konieczności jego wymiany na nowy detektor.

Urządzenie jest całkowicie niezależne od zasilania zewnętrznego, a co za tym idzie od zaników napięcia zasilania w sieci, ponieważ posiada zintegrowane zasilanie bateryjne. Pozwala to także na zamontowanie detektora w dowolnie wybranym, optymalnym miejscu - zainstalowany na ścianie lub postawiony na płaskiej powierzchni. Posiada on specjalną konstrukcję, wytrzymałą i solidną obudowę odporną na wszelkiego rodzaju wstrząsy. Czujnik 7CO został dopuszczony do użytku nie tylko w domach prywatnych i w mieszkaniach. Z powodzeniem można go stosować w przyczepach kempingowych, w kamperach czy na łodziach. Na potwierdzenie tego faktu wydany został certyfikat BSI, który wskazuje, że detektor spełnia normy  PN-EN 50291-2:2010.

Czujnik posiada przycisk Test/Reset, który umożliwia sprawdzenie prawidłowości jego działania oraz wyłączenie sygnalizacji alarmowej, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Zalety czujnikazalety.png

 • urządzenie wyposażone w czujnik elektrochemiczny, będący jednym z najbardziej precyzyjnych sensorów na świecie;
 • Wydłużony czas pracy - o co najmniej 40 proc. w stosunku do innych, dostępnych na rynku czujników CO;
 • Wyraźna, głośna sygnalizacja informująca o przekroczeniu norm stężenia czadu w powietrzu;
 • Obecność czujnika Test/Reset - dla kontroli urządzenia i jego obsługi;
 • Prosty sposób montażu i obsługi - możliwość zamontowania na ścianie lub postawienia czujnika na płaskiej powierzchni;
 • Niskie koszty eksploatacji urządzenia;
 • Zasilanie bateryjne, uniezależniające czujnik od zasilania z sieci energetycznej i możliwych zaników napięcia;
 • Sygnalizacja nieprawidłowej pracy i zakończenia założonego przez producenta okresu działania;
 • Sygnalizacja niskiego napięcia zasilania;
 • Niewielkie wymiary i niska waga;
 • Estetyczna obudowa;
 • 10-letni okres gwarancji producenta.

Czujnik posiada certyfikat informujący o spełnieniu przez urządzenie wszelkich wymagań polskiej normy PN-EN 50291-1:2010 dla domowych detektorów tlenku węgla oraz certyfikat PN-EN 50291-2:2010 dopuszczający do użytku w pojazdach kempingowych i łodziach.
Zgodność z ww. normami została potwierdzona przez niezależną jednostkę badawczą British Standard Institute (BSI).

Opinie

Oceń 
2016-09-12

POLECAM

Super czujnik w dobrej cenie, prosty sposób montażu i obsługi, estetycznie wykonany ma silny sygnał alarmowy. Takie małe urządzenie, a zapewnia bezpieczeństwo. Polecam.

Oceń 
2016-09-02

super

Super urządzenie. W domu można już czuć się bezpiecznie, ale nie tylko. Mam psa w domu i chcę mieć pewność, że gdy wychodzę do pracy nic mu nie zagraża. Cena świetna za komfort psychiczny. Małe i może uratować życie :)

Oceń 
2016-08-29

Polecam

Jestem bardzo zadowolona z zakupu tego urządzenia – sprawuje się bez zarzutu, ma zasilanie bateryjne więc działa nawet wtedy kiedy brak dostępu do prądu. Polecam każdemu – tani, ale jakość bez zarzutu. Warto mieć coś takiego zainstalowanego w domu, szczególnie gdy korzystamy np. z gazowego piecyka w łazience.

Oceń 
2016-08-20

warto

warto mieć takie urządenie w domu w takiej cenie to aż grzech nie mieć!na prawde warto!a nuż uratuje ci zycie??

Oceń 
2016-08-19

Bardzo dobry sprzet

Bardzo dobry czujnik Wszystkim polecam gorąco atrakcyjna cena!!!

Oceń 
2016-08-15

Dobry czujnik

Bardzo dobry czujnik czadu, jest naprawdę precyzyjny, dodatkowo w języku polskim, a obsługa nie stanowi problemu. Cena też bardzo przystępna jak na tego typu czujnik

Oceń 
2016-07-08

kidde 7CO

Bardzo przydatne urządzenie, które każdy powinien mieć w domu. Naprawdę może uratować życie.

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

Czujnik czadu kidde 7CO

Czujnik czadu kidde 7CO

Czad jest niezwykle niebezpiecznym, bezwonnym i bezbarwnym gazem, o śmiertelnych właściwościach dla człowieka czy zwierząt. Jeśli ulatnia się w zamkniętym, niewentylowanym pomieszczeniu, powoli doprowadza do zaczadzenia, a w konsekwencji nawet do śmierci osób, które się w nim znajdują.

Produkty powiązane