Alkomat Fitalco X1 z platnynowym sensorem

Alkomat Fitalco X1

Nowy produkt

Alkomat Fit Alco X1 został stworzony z myślą o wygodzie każdego użytkownika. To tester trzeźwości, którego obsługa jest banalnie prosta. Wystarczy włączyć urządzenie i wcisnąć przycisk „Quick start”, aby zainicjować pomiar. 

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

1 449,00 zł brutto

Więcej informacji

Alkomat elektrochemiczny Fit Alco X1 jest alkomatem precyzyjnym, służącym do pomiaru poziomu stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu.

Prostota obsługi

Alkomat Fit Alco X1 został stworzony z myślą o wygodzie każdego użytkownika. To tester trzeźwości, którego obsługa jest banalnie prosta. Wystarczy włączyć urządzenie i wcisnąć przycisk „Quick start”, aby zainicjować pomiar. W ciągu kilku chwil alkomat przygotuje się do analizy i można zaczynać pomiar oddanej próbki.

Alkomat wyposażono w dotykowy panel TFT, dlatego poruszanie się po jego poszczególnych funkcjach jest łatwe i szybkie.

Czujnik elektrochemiczny

Dzięki wyposażeniu alkomatu Fit Alco X1 w platynowy czujnik elektrochemiczny, można być w 100 procentach pewnym, że podane wyniki pomiaru trzeźwości użytkownika będą w wysokiej mierze dokładne. Alkomat Fit Alco X1 bada cyfrowo poziom stężenia alkoholu w wydychanym przez daną osobę powietrzu, nawet wtedy, gdy stężenie alkoholu jest ekstremalnie wysokie.

Oszczędne zasilanie

Zaletą urządzenia Fit Alco X1 jest zasilanie za pośrednictwem akumulatorka. Można też podłączyć alkomat pod ładowanie za pośrednictwem portu USB. Stwarza to możliwości naładowania testera przez komputer stacjonarny czy laptopa. Dzięki temu można zaoszczędzić na bateriach i wykonać pomiar nawet wtedy, gdy akumulator zostanie wyczerpany. Nie powinno do tego dojść nagle, ponieważ alkomat Fit Alco X1 wyposażony jest we wskaźnik naładowania i rozładowania baterii. Poza tym tester automatycznie wyłącza się po 30 sekundach, jeśli nie jest w żaden sposób użytkowany. Przez to może on działać dłużej na jednym naładowaniu.

Użytkownik może zmienić czas, po którym alkomat będzie wyłączał się automatycznie - w granicy do 10 minut lub w ogóle zrezygnować z tej funkcji.

Pozostałe funkcje alkomatu

Alkomat Fit Alco X1 posiada oprócz podstawowej funkcji pomiaru poziomu stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu, również i inne, wśród których wymienia się:

 • zegar,
 • datownik,
 • kalkulator,

Urządzenie pozwala na zapisanie danych personalnych osoby badanej oraz numeru pojazdu, którym się porusza. Taki wynik alkomat zapamiętuje i można wrócić do tych danych w każdym momencie, jeśli tylko będzie taka potrzeba. Można ograniczyć dostęp osób niepowołanych do pamięci alkomatu, ustanawiając hasło zabezpieczające.

Dla kogo polecany jest alkomat Fit Alco X1

Alkomat Fit Alco X1 w szczególności przyda się funkcjonariuszom służb porządkowych, zwłaszcza policjantom w drogówce, czy też w firmach do wykonywania wstępnej kontroli pracowników lub na budowach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystali z niego również użytkownicy prywatni.

Dane techniczne:

 • Platynowy czujnik elektrochemiczny,
 • Zakres temperatury pracy: od 0 do 40 °C,
 • Dokładność wskazań: 0,05 promila,
 • Skala wskazań: od 0.00 do 5,00 promili,
 • Czas przeprowadzania badania: 3 – 6 sekund,
 • Zasilanie: Akumulatorek 3.7 V Li,
 • Wymiary: 128 x 62 x 30 mm,
 • Waga: ok. 160 g.  (z akumulatorkiem),
 • Ładowanie: port USB,
 • Ekran: dotykowy panel TFT 2,4 ʺ.

Kupując alkomat Fit Alco X1 klient otrzymuje samo urządzenie, dwa dodatkowe ustniki, walizkę z odpowiednimi przedziałkami pasującymi na alkomat i jego akcesoria, akumulatorek, kabel USB i kabel serwisowy, opaskę na rękę, rysik oraz instrukcję w języku polskim. 

Opinie

Oceń 
2016-10-24

fitalco X1 alkomat

szybka profesjonalna obsługa, alkomat z laboratorium był u mnie w domu po 4 dniach! rewelka!

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

Alkomat Fitalco X1 z platnynowym sensorem

Alkomat Fitalco X1 z platnynowym sensorem

Alkomat Fit Alco X1 został stworzony z myślą o wygodzie każdego użytkownika. To tester trzeźwości, którego obsługa jest banalnie prosta. Wystarczy włączyć urządzenie i wcisnąć przycisk „Quick start”, aby zainicjować pomiar. 

Produkty powiązane