FITalco Grafit alkomat elektrochemiczny

FITalco Grafit

Nowy produkt

FITalco Grafit alkomat elektrochemiczny to znakomita propozycja w zakresie testerów trzeźwości dla osób prywatnych, firm i różnorodnych instytucji. Alkomat ten spełni oczekiwania każdego użytkownika, dzięki swojej skuteczności działania.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

479,00 zł brutto

Więcej informacji

FITalco Grafit alkomat elektrochemiczny to znakomita propozycja w zakresie testerów trzeźwości dla osób prywatnych, firm i różnorodnych instytucji. Alkomat ten spełni oczekiwania każdego użytkownika, dzięki swojej skuteczności działania, bezawaryjności i przedstawiania realnych, zgodnych z prawdą, dokładnych wyników pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu.  

Sensor elektrochemiczny

FITalco Grafit zaliczany jest do grupy super precyzyjnych testerów trzeźwości, ponieważ został wyposażony w czuły sensor elektrochemiczny. Jest to dokładny czujnik IV generacji, dlatego też alkomat umożliwia dokonywanie pomiaru trzeźwości do 4,00 promili, a precyzja każdego wyniku sięga setnych części promila. Możemy mieć pewność, że za każdym razem, kiedy użyjemy lub wykorzystamy alkomat FITalco Grafit do przeprowadzenia we własnym zakresie badania trzeźwości, wyniki uzyskane dzięki niemu będą powtarzalne, precyzyjne i zgodne z rzeczywistym stanem rzeczy.

Fakt, że producent alkomatu FITalco Grafit zdecydował o zastosowaniu w swoim urządzeniu czujnika elektrochemicznego, wpływa nie tylko na dokładność wyników. Wykazuje on bowiem dużą odporność na zakłócenia wywoływane wykorzystaniem przez użytkownika związków chemicznych, jakie mogłyby zafałszować wynik. Jakiekolwiek preparaty, które mogą znaleźć się w próbce pobranego od użytkownika powietrza, nie spowodują, że wynik pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu będzie zaniżony lub zawyżony.

Czujnik elektrochemiczny stanowiący serce układu alkomatu FITalco Grafit ma liniową charakterystykę i charakteryzuje się dużą selektywnością. Reaguje wyłącznie wtedy, gdy w próbce powietrza wykryje obecność alkoholu etylowego.

Wyposażenie alkomatu FITalco Grafit

Alkomat FITalco Grafit posiada na swoim wyposażeniu duży, czytelny wyświetlacz z dwukolorowym podświetleniem. Umieszczono go na frontowej części urządzenia. Pozwala on na odczytanie wszystkich niezbędnych informacji nie tylko o wyniku pomiaru stężenia alkoholu, ale i wszelkich innych danych o badanej próbce powietrza.

Co istotne, alkomat objęty jest aż 36-miesięczną gwarancją.

Pomiar próbki

Alkomat FITalco Grafit jest bardzo łatwy w użyciu i zapewnia szybkie pobranie próbki, a następnie jej analizę. Jeśli wykaże ona, że stężenie alkoholu w wydychanym przez użytkownika powietrzu, jest wyższe niż 0,19 promila, urządzenie automatycznie uruchomi alarm dualny. Pojawią się zatem dwa sygnały - dźwiękowy i świetlny, które jednoznacznie będą informowały o fakcie przekroczenia przez badaną osobę niedozwolonego według polskiego prawa, poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dodatkowe funkcje alkomatu

Alkomat FITalco Grafit posiada wskaźnik naładowania baterii, dlatego wiemy, w jakim stopniu są one zużyte i możemy w porę naładować je, zapewniając ciągłość i niezawodność działania urządzenia. Jeśli nie jest ono wykorzystywane, to po upływie 30 sekund od chwili dokonania poprzedniego pomiaru, załącza się automatyczny wyłącznik. Dzięki niemu urządzenie nie pobiera niepotrzebnie energii z baterii i nie przyczynia się do ich szybszego rozładowania.

Ponadto posiada on dwie dodatkowe funkcje: kontroli temperatury pracy i kontroli ciągłości wydechu.

 • Dane techniczne alkomatu FITalco Grafit
 • Wyposażenie w super czuły czujnik IV generacji - sensor elektrochemiczny;
 • Zakres wskazań: od 0 do 4,00 promili;
 • Dokładność: +/- 0.005% BAC przy 0.050% BAC;
 • Czas przygotowania do pracy: zaledwie 35 sekund;
 • Czas przeprowadzania pomiaru: tylko 5 sekund;
 • Czas uzyskania wyniku z badanej próbki powietrza: do 35 sekund;
 • Wyświetlacz LCD z dwukolorowym podświetleniem;
 • Wymiary: 125x56x24mm,
 • Waga: 131g z baterią,
 • Kalibracja: zalecana co 6 miesięcy.

Zestaw zawiera:

 • Alkomat FITalco Grafit
 • 3 szt. ustników
 • Bateria 9V 6LR61
 • Instrukcja obsługi

Znak towarowy FITalco.

Opinie

Oceń 
2017-12-30

Dobry alkomat

Alkomat co ważne długo nie potrzebuje ponownej kalibracji, szybko podaje wynik pomiaru a co istotne pomiar ten jest stabilny.

Oceń 
2017-12-30

Polecam

Alkomat kupiony dla syna do użytku domowego, sprawdza się bo szybko podaje wynik i jest to wynik stabilny.

Oceń 
2017-12-19

Bardzo dobre urządzenie

Kupiliśmy i jesteśmy zadowoleni, użytkujemy go w firmie i sprawdza się. Szybko i stabilnie podaje odczyt i długo działa bez potrzeby kalibracji

Oceń 
2017-07-21

Polecam!!

Świetne, poręczne urządzenie, nie dekalibruje się jak inny model, który mieliśmy. Daje stabilny i szybki pomiar.

Oceń 
2016-10-02

Fitalco Grafit

Świetny sprzęt, spełnił wszystkie moje oczekiwania, polecam.

Oceń 
2016-06-12

Szczerze polecam!

Szczerze polecam zakupy w tym sklepie. Brak zastrzeżeń, polecam alkomat elektrochemiczny FITalco Grafit. Sprawdza się bardzo dobrze. Jest dokładny. Solidne wykonanie. Obsługa klienta rzetelna. Towar znakomity.

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

FITalco Grafit alkomat elektrochemiczny

FITalco Grafit alkomat elektrochemiczny

FITalco Grafit alkomat elektrochemiczny to znakomita propozycja w zakresie testerów trzeźwości dla osób prywatnych, firm i różnorodnych instytucji. Alkomat ten spełni oczekiwania każdego użytkownika, dzięki swojej skuteczności działania.

Produkty powiązane