Alkomat SENTECH AL 9000 Lite + 2 lata kalibracji

Alkomat AL-9000 Lite

Nowy produkt

Alkomat AL 9000 Lite jest przeznaczony dla różnych grup użytkowników i co najważniejsze, zawsze odpowiada na ich potrzeby związane z badaniem poziomu stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

498,00 zł brutto

Więcej informacji

SENTECH AL 9000 Lite

Wymagasz precyzji od alkomatu?

Chcesz, aby miał intuicyjną obsługę?

Sięgnij po urządzenie AL 9000 Lite wraz z zestawem PROMILER. Producent gwarantuje wysoką jakość swojego alkomatu, który został opracowany z myślą o najbardziej wymagających klientach. Jest połączeniem wysokiej jakości pracy, precyzji dokonywanych pomiarów oraz eleganckiego designu. Z pozoru alkomat AL 900 Lite jest prostym, żeby nie powiedzieć minimalistycznym urządzeniem, który łatwo można schować do damskiej torebki czy schowka samochodu. Niech jednak nie zwiedzie nas jego wygląd - łączy się on z pełną niezawodnością działania. Klienci od chwili wprowadzenia alkomatu AL 9000 Lite cały czas wyrażają nim zainteresowanie i chętnie kupują go do użytku własnego, w  firmie, a nawet na gruncie wykonywania obowiązków służbowych przez funkcjonariuszy mundurowych.

Dla kogo?

Alkomat AL 9000 Lite jest przeznaczony dla różnych grup użytkowników i co najważniejsze, zawsze odpowiada na ich potrzeby związane z badaniem poziomu stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Dlatego tak samo dobrze sprawdzi się w przypadku użytkowników indywidualnych, np. przy wykonywaniu pomiaru trzeźwości przed rozpoczęciem jazdy samochodem po spożyciu dzień wcześniej alkoholu, jak i w przypadku regularnego badania pracowników małych i średnich firm, w zakładach produkcyjnych czy na budowie.

Czujnik elektrochemiczny sercem urządzenia

W urządzeniu AL 9000 Lite zainstalowano bardzo dokładny sensor elektrochemiczny, stworzony z użyciem technologii Quantum Mol 3.0. Wykazuje wysoką innowacyjność, która polega na zastosowaniu w czujniku specjalnego stopu platyny. Odpowiada on za zwiększoną wytrzymałość i stabilność czujnika. Producent alkomatu AL 9000 Lite gwarantuje wysoką żywotność czujnika. Przy jego użyciu można wykonać ponad 2000 pomiarów, z których każdy będzie jednakowo dokładny i zgodny z rzeczywistym stanem trzeźwości badanej osoby.

W ręce użytkownika indywidualnego za pośrednictwem alkomatu AL 9000 Lite może trafić technologia, która wykorzystywana jest również w alkomatach stosowanych do badania trzeźwości przez funkcjonariuszy policji. Dodatkowo alkomat ten ma wielką zaletę  - dzięki temu, że przy jego konstruowaniu użyto nowoczesnej technologii, nie wymaga tak częstej kalibracji, jak inne podobne urządzenia. Zaleca się dokonanie ponownej kalibracji dopiero po przeprowadzeniu około 1000 testów.

Funkcje alkomatu:

 • licznik wszystkich dotychczas wykonanych pomiarów,
 • możliwość zweryfikowania prawidłowego działania czujnika elektrochemicznego,
 • kontrola przepływu powietrza.
 • Co wchodzi w skład zestawu?
 • Klient kupujący pełny zestaw z alkomatem AL 9000 Lite, otrzymuje:
 • skalibrowany i w pełni gotowy do użycia alkomat AL-900 Lite,
 • zestaw baterii alkalicznych,
 • pasek na rękę,
 • instrukcja obsługi w języku polskim,
 • 5 sztuk ustników wielokrotnego użytku,
 • eleganckie etui na alkomat.

Funkcjonalny zestaw PROMILER, który stanowi gratis do kupowanego alkomatu AL-9000 Lite, zawiera uniwersalną smycz firmową, zakładaną na szyję lub przystosowaną do wieszania telefonów, alkomatów, kart magnetycznych i identyfikatorów czy wizytówek. Klient otrzymuje także zapach samochodowy i długopis. Specjalnie z myślą o bezpieczeństwie naszych klientów oddajemy do ich rąk własnych w ramach zestawu kamizelkę odblaskową. Warto ją mieć zawsze w swoim samochodzie, podczas jazdy na rowerze po zmroku, czy nawet spaceru z psem. Człowiek jest wtedy dobrze widoczny dla przejeżdżających samochodów, dlatego zwiększa swoje bezpieczeństwo drogowe. Kamizelka jest w rozmiarze uniwersalnym, łatwo się zdejmuje i zakłada, dzięki zapięciu na rzepy.

Kalibracja

Po około 1000 pomiarów, co odpowiada mniej więcej 12 miesiącom regularnego stosowania, należy dokonać kalibracji alkomatu AL 9000 Lite. Polega ona na ponownym skonfigurowaniu urządzenia, aby był w stanie poprawnie interpretować wskazania zużywającego się w czasie czujnika. Na wyświetlaczu alkomatu pojawią się w odpowiednim czasie komunikaty, które przypomną użytkownikowi o konieczności kalibracji. Wskazują na nią również wyniki zdecydowanie odbiegające od rzeczywistości, np. wówczas, gdy alkomat wskazuje 0,5 promila, pomimo faktu, że dana osoba nie spożyła alkoholu.

Dla klientów kupujących alkomat AL 9000 Lite kalibracja w okresie 12 miesięcy jest wykonywana za darmo, a istnieje także możliwość rozszerzenia serwisu bez limitu do 24 miesięcy za opłatą.

Dane techniczne:

 • zasilanie bateryjne - 2x bateria AAA 1.5V alkaliczne,
 • dokładność prezentowanego wyniku na poziomie 0,005 promila,
 • precyzja pomiaru: +/- 0,05 promila BAC przy 1,0 promilu BAC,
 • możliwość kalibracji,
 • wymóg stosowania ustnika,
 • wymiary: 105x50x18 mm,
 • zakres pomiaru: od 0.00 do 4.00 promila,
 • waga netto: 98g. 


Opinie

 • BLOG
 • Oceń 
  2016-05-12

  Polecam!

  No super! Nie spodziewałem się, że ten sprzęt jest tam dobry i profesjonalny. Działa bez zarzutów. Poza tym jest bardzo poręczny. Można go mieć zawsze przy sobie. Naprawdę jestem pod dużym wrażeniem. Duży plus za świetny wygląd.

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Alkomat SENTECH AL 9000 Lite + 2 lata kalibracji

  Alkomat SENTECH AL 9000 Lite + 2 lata kalibracji

  Alkomat AL 9000 Lite jest przeznaczony dla różnych grup użytkowników i co najważniejsze, zawsze odpowiada na ich potrzeby związane z badaniem poziomu stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu.

  BLOG

  Produkty powiązane