10LLDCO Czujnik Tlenku Węgla z Wyświetlaczem

10LLDCO Czujnik Tlenku Węgla

Nowy produkt

W domach, w których wykorzystywana jest instalacja gazowa lub przenośny piecyk zasilany gazem, zawsze istnieje ryzyko ulatniania się tlenku węgla, czyli czadu. Jest to bezwonny i bezbarwny gaz, który ludzki nos czy oko nie wykryją. 

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

196,90 zł brutto

Więcej informacji

Czujnik Czadu z wyświetlaczem 10LLDCO
W domach, w których wykorzystywana jest instalacja gazowa lub przenośny piecyk zasilany gazem, zawsze istnieje ryzyko ulatniania się tlenku węgla, czyli czadu. Jest to bezwonny i bezbarwny gaz, który ludzki nos czy oko nie wykryją. Dopiero specjalistyczne urządzenia, do których zalicza się czujnik czadu z wyświetlaczem 10LLDCO jest w stanie wskazać, że w danym pomieszczeniu występuje zbyt wysokie stężenie czadu. Należy podkreślić, że tlenek węgla jest niezwykle niebezpieczny dla człowieka, bowiem może uszkodzić nieodwracalnie układ oddechowy, a nawet doprowadzić do zaczadzenia, którego wynikiem może być nawet śmierć człowieka.

Czujnik tlenku węgla marki Kidde 10LLDCO to nowoczesne urządzenie wyposażone w wyświetlacz, ułatwiający jego obsługę. Sercem detektora jest nowej generacji sensor elektrochemiczny, który gwarantuje aż 10-letni okres pracy - najdłuższy obecnie na rynku. Co więcej, obsługa urządzenia jest banalnie prosta i nie wymaga ono wymiany baterii w całym okresie użytkowania. Zasilanie bateryjne uniezależnia czujnik czadu od spadków i zaników napięcia w sieci energetycznej.

Urządzenie posiada wyświetlacz LCD, który pokazuje dokładny poziom stężenia tlenku węgla w pomieszczeniu, w którym się znajduje, w zakresie od 0 do 999 PPM. Pomiar jest zgodny z rzeczywistym stanem rzeczy i dokładny. Czujnik sprawdza koncentrację CO w powietrzu z częstotliwością co sekundę. Jeśli dojdzie do przekroczenia dopuszczalnego, bezpiecznego poziomu tlenku węgla w pomieszczeniu, automatycznie detektor przełącza się w stan alarmowy. Sygnalizuje optycznie i akustycznie obecność czasu, migając czerwoną diodą LED oraz emitując głośny, pulsacyjny alarm dźwiękowy o sile aż 85 dB.

Przycisk Test/Reset, w który został wyposażony czujnik Kidde 10LLDCO pozwala na sprawdzenie prawidłowości działania detektora oraz na wyłączenie sygnalizacji alarmowej po przewietrzeniu pomieszczenia i opanowaniu całej sytuacji. Przycisk po naciśnięciu powoduje wyświetlanie się na wyświetlaczu najwyższego wykrytego poziomu CO, który został zapisany w pamięci czujnika elektrochemicznego. W przypadku, gdy urządzenie będzie pracować nieprawidłowo lub wykryty zostanie niski poziom naładowania baterii, włączy się ostrzegawcza pomarańczowa kontrolka LED, a na panelu LCD wyświetli się adekwatna informacja graficzna. Jednocześnie włącza się przy tym ostrzegawczy sygnał dźwiękowy, wymuszający na użytkowniku podjęcie określonej akcji.

Użytkownik może w dowolny sposób wybrać miejsce, w którym zamontuje czujnik czadu, co umożliwia mu specjalnie zaprojektowana obudowa i zintegrowane zasilanie, uniezależniające detektor od dostępności źródeł zasilania konwencjonalnego. Urządzenie można ustawić na płaskiej powierzchni lub zainstalować bezpośrednio na ścianie. Posiada ono blokadę, która skutecznie chroni go przed nieuprawnionym demontażem przez dzieci lub osoby postronne.

Po upływie 10 lat od chwili aktywacji zasilania czujnika, sam poinformuje on o konieczności jego wymiany na nowe urządzenie.

Zalety czujnika czasuzalety.png

 • Instalacja sensora elektrochemicznego - jednego z najbardziej precyzyjnych czujników na świecie;
 • Obecność wyświetlacza LCD, z maksymalnym wskazaniem 999PPM;
 • Wbudowana bateria, niewymagająca wymiany przez cały okres użytkowania czujnika, co daje również oszczędności na kosztach jego eksploatacji;
 • Dłuższy o około 40 proc. okres pracy w porównaniu z konkurencyjnymi czujnikami dostępnymi na rynku;
 • Estetyczna, wytrzymała obudowa, ułatwiająca montaż i obsługę czujnika - urządzenie można zamontować na ścianie lub postawić na płaskiej powierzchni;
 • Przycisk Test/Reset umożliwiający kontrolę i obsługę urządzenia;
 • Przycisk stężenia szczytowego, który pozwala na odczyt najwyższego wykrytego dotychczas stężenia CO, zapisanego w pamięci czujnika;
 • Obecność dodatkowej diody LED sygnalizującej nieprawidłową pracę urządzenia i koniec okresu eksploatacyjnego;
 • Zintegrowane zasilanie bateryjne, chroniące m.in. przed zanikiem napięcia zasilania;
 • Blokada uniemożliwiająca demontaż czujnika czadu zainstalowanego na ścianie;
 • Niewielkie gabaryty i waga;
 • 10-letni okres gwarancji, który obejmuje nie tylko czujnik, ale i baterię.


Czujnik jest odznaczony certyfikatem potwierdzającym spełnienie wymagań polskiej normy PN EN 50291 - 1: 2010 dla domowych detektorów tlenku węgla.

Opinie

Oceń 
2016-09-13

czujnik

Znam prawdziwą historię śmierci 18 letniej dziewczynyw rodzinie mojej przyjaciółki. Czasami zamiast wydawać na głupoty warto zainwestować w produkt, który może ocalić życie nam i naszym najbliższym. To jest rzecz, którą musimy mieć w domach obowiązkowo.

Oceń 
2016-09-07

Produkt

Fantastyczna cena do jakości. Polecam :)

Oceń 
2016-08-31

Polecam

https://www.kalibrujemy.pl/czujniki-tlenku-wegla-dymu-i-gazu/383-przenosny-miernik-gazow-drager-3500-co.html

Oceń 
2016-08-20

Polecam

Po serii wypadków nagłaśnianych w mediach w ostatnich czasach, postanowiłem zainstalować czujnik w łazience (mamy ogrzewanie gazowe). Sprawdza się bez zarzutu, a i ja śpię spokojniej od chwili zainstalowania.

Oceń 
2016-08-17

godny uwagi!!!

cena mała w porównaniu do możliwości jaki ten przyrząd może wykonać ;)może uratować nasze życie!!a życie jest tylko jedno nie warto ryzykować !!

Oceń 
2016-08-15

produkt wysokiej jakości

Mam ten czujnik już jakiś czas i uważam, że jest to bardzo dobry produkt. Kupiłam za namową znajomych i nie żałuję, ma dużo funkcji i czytelny wyświetlacz. Na szczęście jak na razie nie wykrył u mnie czadu.

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

10LLDCO Czujnik Tlenku Węgla z Wyświetlaczem

10LLDCO Czujnik Tlenku Węgla z Wyświetlaczem

W domach, w których wykorzystywana jest instalacja gazowa lub przenośny piecyk zasilany gazem, zawsze istnieje ryzyko ulatniania się tlenku węgla, czyli czadu. Jest to bezwonny i bezbarwny gaz, który ludzki nos czy oko nie wykryją. 

Produkty powiązane