Alkometr A2.0/4L Laboratorium kalibrujemy.pl

Alkometr A2.0/4L

Nowy produkt

Alkometr A2.0/4L sprawdzi się przede wszystkim w jednostkach mundurowych, ale także w zakładach przemysłowych, gdzie kontrola trzeźwości jest jak najbardziej wskazaną czynnością.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

14 199,00 zł brutto

Więcej informacji

To dla nas zaszczyt przedstawić Państwu nasz profesjonalny asortyment, pośród którego znajdą Państwo wysokojakościowe alkomaty do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Proponowany poniżej model to urządzenie zarówno stacjonarne, jak i przenośne. Nie ma żadnych przeciwwskazań do użytkowania go zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i w formie mobilnej w pojazdach.

Alkometr A2.0/4L sprawdzi się przede wszystkim w jednostkach mundurowych, ale także w zakładach przemysłowych, gdzie kontrola trzeźwości jest jak najbardziej wskazaną czynnością. Urządzenie spisze się ponadto w placówkach służby zdrowia, agencjach ochrony, czy nawet w centrach rehabilitacyjnych prowadzonych na rzecz osób uzależnionych od alkoholu.

Zaawansowana technologia, a także przemyślana konstrukcja urządzenia sprawia, iż w żaden sposób nie można wpłynąć na wynik badania. Specjalny wbudowany mikroprocesor odpowiada za sterowanie wszystkimi podzespołami kontrolnymi oraz pomiarowymi, dlatego prezentowany alkomat jest niezawodny. Co więcej, stanowi urządzenie proste w obsłudze.

Proponowany model alkomatu przenośno- stacjonarnego został skonstruowany w sposób zapewniający nieustanny monitoring podczas przeprowadzanego badania, dlatego wykrywa wszelkie nieprawidłowości w swojej pracy, czy w parametrach oddechu. Ważną funkcją jest uruchamianie w urządzeniu trybu oszczędnego. Gdy bowiem w ciągu trzydziestu minut nikt nie przeprowadzi badania, alkomat ogranicza swoja pracę do minimum. W razie ponownego przystąpienia do badania model Alkometr A2.0/4L dokumentuje datę i czas pomiaru dzięki wmontowanemu w nim zegarowi.

Pomiar polega na sprawdzeniu osłabienia promieniowania podczerwonego z pomocą bardzo czułego detektora NDIR. Urządzenie wyposażono również w wyróżniający się wysoką odpornością na hałas i wstrząsy czujnik „flow mass detector”. Dzięki niemu praca jest stabilniejsza i bardziej równomierna. Osoba poddawana badaniu wdmuchuje przez ogrzewany wąż powietrze, które kolejno przedostaje się do kuwety pomiarowej. Właśnie w tym momencie dochodzi do osłabienia promieniowania podczerwonego przez molekuły alkoholu znajdujące się w oddechu osoby nietrzeźwej. Po kilku sekundach na wyświetlaczu oraz wydruku pojawia się wynik badania w jednostce ‰ lub mg/l.

Prezentowany Alkometr A2.0/4L to zaawansowane urządzenie dowodowe. Spełnia ono wymagania postanowienia Głównego Urzędu Miar w Warszawie. Wyniki uzyskiwane tą metodą są znacznie bardziej wiarygodne aniżeli rezultaty uzyskiwane metodami laboratoryjnymi, podczas których dokonuje się oznaczenia krwi

Zautomatyzowanie całego procesu pomiarowego to ogromny atut, z którego już w tej chwili korzysta wiele instytucji, jak i zakładów przemysłowych. Wystarczy jedna minuta, by poznać wynik badania Użytkownika oraz otrzymać wydruk z niezbędnymi informacjami na temat uzyskanych rezultatów. Profesjonalne wykonanie oraz precyzyjność otrzymywanych wyników to gwarancja, iż będą Państwo usatysfakcjonowani z zakupu prezentowanego modelu alkomatu Alkometr A2.0/4L.

 

Opinie

Napisz opinię

Alkometr A2.0/4L Laboratorium kalibrujemy.pl

Alkometr A2.0/4L Laboratorium kalibrujemy.pl

Alkometr A2.0/4L sprawdzi się przede wszystkim w jednostkach mundurowych, ale także w zakładach przemysłowych, gdzie kontrola trzeźwości jest jak najbardziej wskazaną czynnością.

Produkty powiązane