Alkometr A2.0/4L Laboratorium kalibrujemy.pl

Alkometr A2.0/4L

Nowy produkt

Alkometr A2.0/4L sprawdzi się przede wszystkim w jednostkach mundurowych, ale także w zakładach przemysłowych, gdzie kontrola trzeźwości jest jak najbardziej wskazaną czynnością.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

20 910,00 zł brutto

Więcej informacji

To dla nas zaszczyt przedstawić Państwu nasz profesjonalny asortyment, pośród którego znajdą Państwo wysokojakościowe alkomaty do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Proponowany poniżej model to urządzenie zarówno stacjonarne, jak i przenośne. Nie ma żadnych przeciwwskazań do użytkowania go zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i w formie mobilnej w pojazdach.

Alkometr A2.0/4L sprawdzi się przede wszystkim w jednostkach mundurowych, ale także w zakładach przemysłowych, gdzie kontrola trzeźwości jest jak najbardziej wskazaną czynnością. Urządzenie spisze się ponadto w placówkach służby zdrowia, agencjach ochrony, czy nawet w centrach rehabilitacyjnych prowadzonych na rzecz osób uzależnionych od alkoholu.

Zaawansowana technologia, a także przemyślana konstrukcja urządzenia sprawia, iż w żaden sposób nie można wpłynąć na wynik badania. Specjalny wbudowany mikroprocesor odpowiada za sterowanie wszystkimi podzespołami kontrolnymi oraz pomiarowymi, dlatego prezentowany alkomat jest niezawodny. Co więcej, stanowi urządzenie proste w obsłudze.

Proponowany model alkomatu przenośno- stacjonarnego został skonstruowany w sposób zapewniający nieustanny monitoring podczas przeprowadzanego badania, dlatego wykrywa wszelkie nieprawidłowości w swojej pracy, czy w parametrach oddechu. Ważną funkcją jest uruchamianie w urządzeniu trybu oszczędnego. Gdy bowiem w ciągu trzydziestu minut nikt nie przeprowadzi badania, alkomat ogranicza swoja pracę do minimum. W razie ponownego przystąpienia do badania model Alkometr A2.0/4L dokumentuje datę i czas pomiaru dzięki wmontowanemu w nim zegarowi.

Pomiar polega na sprawdzeniu osłabienia promieniowania podczerwonego z pomocą bardzo czułego detektora NDIR. Urządzenie wyposażono również w wyróżniający się wysoką odpornością na hałas i wstrząsy czujnik „flow mass detector”. Dzięki niemu praca jest stabilniejsza i bardziej równomierna. Osoba poddawana badaniu wdmuchuje przez ogrzewany wąż powietrze, które kolejno przedostaje się do kuwety pomiarowej. Właśnie w tym momencie dochodzi do osłabienia promieniowania podczerwonego przez molekuły alkoholu znajdujące się w oddechu osoby nietrzeźwej. Po kilku sekundach na wyświetlaczu oraz wydruku pojawia się wynik badania w jednostce ‰ lub mg/l.

Prezentowany Alkometr A2.0/4L to zaawansowane urządzenie dowodowe. Spełnia ono wymagania postanowienia Głównego Urzędu Miar w Warszawie. Wyniki uzyskiwane tą metodą są znacznie bardziej wiarygodne aniżeli rezultaty uzyskiwane metodami laboratoryjnymi, podczas których dokonuje się oznaczenia krwi

Zautomatyzowanie całego procesu pomiarowego to ogromny atut, z którego już w tej chwili korzysta wiele instytucji, jak i zakładów przemysłowych. Wystarczy jedna minuta, by poznać wynik badania Użytkownika oraz otrzymać wydruk z niezbędnymi informacjami na temat uzyskanych rezultatów. Profesjonalne wykonanie oraz precyzyjność otrzymywanych wyników to gwarancja, iż będą Państwo usatysfakcjonowani z zakupu prezentowanego modelu alkomatu Alkometr A2.0/4L.

 

Opinie

Napisz opinię

Alkometr A2.0/4L Laboratorium kalibrujemy.pl

Alkometr A2.0/4L Laboratorium kalibrujemy.pl

Alkometr A2.0/4L sprawdzi się przede wszystkim w jednostkach mundurowych, ale także w zakładach przemysłowych, gdzie kontrola trzeźwości jest jak najbardziej wskazaną czynnością.

Produkty powiązane