Lion AlcoBlow - alkomat przesiewowy bezustnikowy

Lion AlcoBlow

Nowy produkt

Alkomat AlcoBlow nazywany bywa również „świeczką” z uwagi na jego wygląd. Jest to proste w użyciu urządzenie, które w krótkim czasie pozwala na przebadanie danej osoby pod kątem obecności lub nieobecności alkoholu w wydychanym powietrzu. 

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

1 425,00 zł brutto

Więcej informacji

Lion AlcoBlow - alkomat przesiewowy bezustnikowy

Alkomat AlcoBlow nazywany bywa również „świeczką” z uwagi na jego wygląd. Jest to proste w użyciu urządzenie, które w krótkim czasie pozwala na przebadanie danej osoby pod kątem obecności lub nieobecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkomat ten jest bezkontaktowy w obsłudze, co oznacza, że pomiar dokonywany jest bez ustnika. Likwiduje się dzięki temu konieczność wydawania pieniędzy na materiały eksploatacyjne do użytku wraz z alkomatem.

Pomiar bez ustnika

Główną zaletą alkomatu AlcoBlow firmy Lion jest to, że w prosty i szybki sposób, bezkontaktowo można wskazać, czy dana osoba jest pod wpływem alkoholu czy też nie. Jednocześnie, nie jest on dowodowym miernikiem stężenia alkoholu, dlatego też jego wskazania nie mogą stanowić podstawy do ukarania np. w przypadku jazdy pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze policji wykorzystują mierniki bezkontaktowe, które pozwalają na pomiar obecności lub nieobecności alkoholu w wydychanym powietrzu przez kierowców wówczas, gdy chcą dokonać masowej kontroli na drogach. Jeśli wówczas taki alkomat jak AlcoBlow wskaże obecność alkoholu u danego kierowcy w wydychanym powietrzu, wówczas jest on kierowany na badanie standardowym alkomatem, który wskaże poziom alkoholu w wydychanym powietrzu w promilach.

Dwa systemy działania

W przypadku alkomatu AlcoBlow można go wykorzystywać w dwóch trybach działania:

 • Aktywnym - kiedy osoba, na której dokonywane jest badanie, za pomocą odpowiednio silnego wydechu powietrza uruchamia układ pobierania próbki, która jest następnie badana przez czujnik pod kątem zawartości lub nie, alkoholu.
 • Pasywnym - kiedy to właściciel alkomatu AlcoBlow uruchamia go przyciskiem PASSIVE, jeśli osoba badana nie może lub odmawia dostarczenia odpowiedniej próbki powietrza. Tryb pasywny w alkomacie Lion AlcoBlow wykorzystywany jest także do badania zawartości pojemników, jeśli zachodzi podejrzenie, że znajduje się w nim alkohol.

Tryb pasywny w szczególności przydaje się do badania osób nieprzytomnych, agresywnych, które nie potrafią wydmuchać odpowiednio dużej próbki powietrza, która uruchomiłaby system pomiaru w alkomacie AlcoBlow. To ciekawa funkcja np. dla policji czy celników, którzy prowadzą normalne działania na granicy i szukają nielegalnie przemycanego alkoholu.

AlcoBlow posiada dwa wyłączniki oraz dwa trójkolorowe wskaźniki diodowe LED. Określają one w sposób jednoznaczny, w jakim stanie znajduje się badana osoba. Podają także granice stężenia alkoholu, choć nie można z nich wywnioskować poziomu stężenia alkoholu w powietrzu wydychanym przez użytkownika, stąd też nazwa alkomatu - przesiewowy.

Kiedy warto wybrać alkomat Lion AlcoBlow?

Najbardziej przydatny alkomat AlcoBlow okazuje się podczas dokonywania szybkich, kontrolnych pomiarów na obecność alkoholu w czasie imprez masowych, wśród pracowników firm danej zmiany w zakładzie pracy czy w trakcie prowadzenia wyrywkowej kontroli kierowców na drodze przez służby mundurowe. Znajduje zatem zastosowanie nie tylko w Policji, ale również wśród użytkowników firmowych, na budowach, w zakładach pracy, czy nawet na obiektach sportowych.

Z uwagi na fakt, że za pośrednictwem alkomatu AlcoBlow firmy Lion można wykonać badanie bez ustników, sprawdzi się on w wielu przypadkach, a przy tym nie będzie generował po stronie właściciela zbytecznych kosztów.

Atuty alkomatu AlcoBlow

 • Alkomat AlcoBlow jest wysoce funkcjonalnym urządzeniem pomiarowym, wykorzystywanym jako profesjonalny produkt przez policję, armię i inne służby mundurowe, a także przez właścicieli firm, przede wszystkim transportowych i budowlanych. Wśród atutów tego urządzenia wymienić należy:
 • krótki czas dokonywania pomiaru - badanie trwa zaledwie 5 sekund;
 • brak konieczności korzystania z ustników - alkomat bezustnikowy, bezkontaktowy;
 • zainstalowany super czuły sensor elektrochemiczny;
 • zasilanie bateryjne - 4xAA uniezależniające alkomat od dostępu do standardowych źródeł zasilania;
 • trwały wyświetlacz diodowy LED;
 • możliwość wykonania do 5000 testów na jednym komplecie baterii;
 • 2-letnia gwarancja na elektronikę alkomatu i roczna gwarancja na sensor elektrochemiczny.

Alkomat AlcoBlow został wyprodukowany przez firmę Lion Laboratories, która może pochwalić się prawie pięćdziesięcioletnią tradycją funkcjonowania w branży testerów alkoholowych. Swoją siedzibę firma ta posiada w południowej Walii w Wielkiej Brytanii. Marka Lion Laboratories od początku była związana z produkcją i doskonaleniem urządzeń służących do badania zawartości alkoholu w organizmie człowieka. Prowadzi własne badania i wdraża projekty rozwojowe, dzięki temu może produkować i dystrybuować wysokiej jakości alkomaty, które są sprzedawane w 70 różnych krajach. Za ciekawostkę można uznać fakt, że alkomaty firmy Lion, m.in. AlcoBlow są wykorzystywane przez brytyjskie służby mundurowe. Alkomat ten jest renomowanym produktem firmy Lion Laboratories. Zaleca się jego kalibrację co około 6-12 miesięcy użytkowania.

 

Do każdego zestawu dołączany jest certyfikat kalibracji który świadczy o dokładności pomiarów.

Opinie

 • BLOG
 • Oceń 
  2017-12-30

  007

  Nic nie warte badziewie!! Nie jest urządzeniem dowodowym więc świecące diodki nic nie znaczą.

  Oceń 
  2017-08-12

  kometarz

  Gorąco polecam ten bezustnikowy alkomat. jak dla mnie jest on niezawodny.Nigdy sienie myli bardzo mi pomaga

  Oceń 
  2017-07-27

  Polecam!!

  Polecam, bardzo dobry alkomat, stosowany jak wiadomo przez służby mundurowe, profesjonalny. Mam teraz go i ja i jesteśmy zadowoleni. Ważne, że jest bezustnikowy.

  Oceń 
  2016-06-12

  Lion AlcoBlow

  Sprzęt w rzeczywistości jest taki jak na zdjęciach. Szybka przesyłka. Póki co alkomat przesiewowy bezustnikowy Lion AlcoBlow sprawdza się doskonale. Bardzo sprawna transakcja i to też jest ważne.

  Oceń 
  2016-05-15

  ok

  Pomiar szybki, skuteczny. Zakupiliśmy kilka takich do firmy, aby w sytuacjach awaryjnych (oczywiście za zgodą pracownika) zbadać jego trzeźwość. Bardzo precyzyjny. Plusem jest to, że pomiar wykonuje się bez ustnika.

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Lion AlcoBlow - alkomat przesiewowy bezustnikowy

  Lion AlcoBlow - alkomat przesiewowy bezustnikowy

  Alkomat AlcoBlow nazywany bywa również „świeczką” z uwagi na jego wygląd. Jest to proste w użyciu urządzenie, które w krótkim czasie pozwala na przebadanie danej osoby pod kątem obecności lub nieobecności alkoholu w wydychanym powietrzu. 

  BLOG

  Produkty powiązane