Przetwornica napięcia Sinus-1000 24V/230V

Sinus-1000 24V/230V

Nowy produkt

Proste i tanie urządzenia AC/DC tego typu wytarzają w rzeczywistości napięcie o przebiegu prostokątnym, które nazywane jest całkowicie błędnie „sinusoidą modyfikowaną”.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

619,85 zł brutto

Więcej informacji

Sinus-1000 24V/230V

W sklepach internetowych i stacjonarnych bez trudu powinniśmy kupić przetwornicę napięcia. Jeśli jednak chcemy z niej korzystać do zasilania urządzeń z silnikiem elektrycznym lub transformatorem, uważajmy, żeby była to przetwornica sinus, która na wyjściu wytwarza napięcie przemienne o przebiegu sinusoidalnym. Niska cena przetwornicy napięcia nie powinna być jedyną cechą, jaką weźmiemy pod uwagę przy jej zakupie. Proste i tanie urządzenia AC/DC tego typu wytarzają w rzeczywistości napięcie o przebiegu prostokątnym, które nazywane jest całkowicie błędnie „sinusoidą modyfikowaną”. Nie nadaje się ono w żadnym przypadku do zasilania urządzeń o charakterze indukcyjnym lub pojemnościowym, ponieważ może to spowodować ich uszkodzenie.

Dlatego warto zdecydować się na oferowaną przez nas przetwornicę napięcia Sinus-1000 24V, która idealnie nadaje się do zasilania urządzeń elektrycznych, wymagających napięcia przemiennego 230V z akumulatorów i instalacji samochodowych, charakteryzujących się napięciem stałym 24V. Może być stosowana jako źródło zasilania dla wszystkich urządzeń wyposażonych w silniki elektryczne czy transformator, w tym elektronarzędzi, małych urządzeń AGD, czy też pomp CO i pieców. W tym ostatnim przypadku przetwornica może być potraktowana jako awaryjne źródło energii elektrycznej, zapewniające stałe działanie systemu ogrzewania.

Specyfikacja techniczna

specyfikacja.png

  • moc całkowita przetwornicy: 1000 W,
  • moc znamionowa: 800 W,
  • zakres napięcia wejściowego: od 21 do 28 VDC,
  • zakres napięcia wyjściowego: od 220 do 240 VAC,
  • częstotliwość napięcia wyjściowego: 50 Hz, przy tolerancji +/- 5 proc.,
  • prąd pobierany bez obciążenia: 300 mA,
  • sprawność przetwornicy: >= 92 proc.,
  • zabezpieczenie przeciążeniowe - przy przeciążeniu większym niż 120 proc. urządzenie automatycznie się wyłączy, a użytkownik otrzyma alarm dźwiękowy i wizualny, w postaci czerwonej diody,
  • zabezpieczenie przed zbyt niskim napięciem - analogiczne do zabezpieczenia przeciążeniowego.

Opinie

Oceń 
2017-01-16

ok

Jak widać z mojej oceny, zakupiona przetwornica spełnia swoje zadania dobrze. Za taką cenę spodziewałem się też takiej jakości.

Oceń 
2017-01-14

polecam

jestem zadowolony z tej przetwornicy, zajmuje mało miejsca,spełnia swoją rolę!

Oceń 
2017-01-12

polecam

przetwornica jak najbardziej w porządku, dobrze wykonana, wszystko działa. Brak uwag ja na ten moment

Oceń 
2016-12-12

szybko

Szybka i sprawna obsługa, paczki bardzo dobrze zapakowane, profesjonalne podejście do klienta

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

Przetwornica napięcia Sinus-1000 24V/230V

Przetwornica napięcia Sinus-1000 24V/230V

Proste i tanie urządzenia AC/DC tego typu wytarzają w rzeczywistości napięcie o przebiegu prostokątnym, które nazywane jest całkowicie błędnie „sinusoidą modyfikowaną”.

Produkty powiązane