Przetwornice napięcia 230V SINUS

Zdarza się, że w Twoim domu nagle nie ma prądu? Zepsuje się instalacja, co będzie skutkowało brakiem zasilania nie wiadomo na jak długi czas? Często jeździsz na biwaki i campingi, a dotychczasowe rozwiązania z zakresu zapewniania prądu swoim urządzeniom elektrycznym i elektronicznym, okazały się zawodne?

Odpowiedzią na wszystkie Twoje pytania są przetwornice napięcia 230 V z serii SINUS. To wysoce sprawne urządzenia, które spełnią oczekiwania klientów w 100 procentach. Ich głównym zadaniem jest przetwarzanie napięcia stałego DC 12V lub 24 V z akumulatorów bądź też z instalacji samochodowych, na napięcie przemienne AC 230V. Dzięki temu mogą one zasilać urządzenia elektryczne wszelkiego rodzaju, które wymagają takiego właśnie napięcia.

Awaryjne źródło zasilania

Przetwornice napięcia 230V z serii SINUS, jakie oferujemy naszym klientom będą mogły pełnić funkcję awaryjnego źródła energii lub będą wsparciem podczas organizowania biwaków i campingów. Można je wykorzystać, jako awaryjne, zapasowe źródło energii dla urządzeń wymagających ciągłego zasilania, m.in. dla pieców i pomp CO (centralnego ogrzewania). Znakomicie poradzą sobie ponadto z zasilaniem urządzeń RTV, sprzętów AGD, czujników, kotłów, czy komputerów.

Najważniejsze zalety przetwornic 230V SINUS

Przetwornice napięcia 230 V, należące do serii SINUS podają na wyjściu czysty sygnał sinusoidalny, dokładnie taki jak w gniazdku sieciowym, dlatego w ten sam sposób można z niego korzystać.

Tym, co zdecydowanie wyróżnia nasze przetwornice napięcia 230 V z serii SINUS od klasycznych, prostych przetwornic AC/DC, jest wytwarzanie na wyjściu napięcia przemiennego i w przebiegu sinusoidalnym. Dzięki niemu można zasilać urządzenia, które wyposażone są w silniki elektryczne i transformatory, m.in.:

 • elektronarzędzia,
 • pompy CO,
 • sprzęt AGD małej mocy.

Przed zakupem przetwornicy należy zapoznać się z jej specyfikacją i danymi technicznymi. Zdarza się, że proste przetwornice wytwarzają tzw. napięcie nazywane sinusoidą modyfikowaną, tymczasem ma ono przebieg prostokątny i nie nadaje się do zasilania urządzeń o charakterze indukcyjnym lub pojemnościowym. Podłączenie niewłaściwej przetwornicy napięcia mogłoby doprowadzić w krótkim czasie do uszkodzenia danego urządzenia.

Jakie parametry brać pod uwagę?

Decydując się na zakup przetwornicy napięcia 230 V z serii SINUS, należy zwrócić uwagę na takie parametry jak:

 • moc całkowitą urządzenia,
 • moc znamionową urządzenia,
 • zakres napięcia wejściowego,
 • zakres napięcia wyjściowego,
 • częstotliwość napięcia wyjściowego,
 • napięcie prądu pobieranego bez obciążenia,
 • sprawność przetwornicy,
 • obecność zabezpieczeń przeciążeniowych,
 • obecność zabezpieczeń przed zbyt niskim napięciem.

W naszym sklepie znajdziecie szeroki wybór przetwornic napięcia 230 V z serii SINUS, które mogą służyć do zasilania urządzeń elektrycznych, wymagających napięcia przemiennego 230V z akumulatorów i instalacji samochodowych. Mogą one posłużyć Wam jako awaryjne zasilanie.

Jest 10 produktów.
Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów
Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów