Alkomaty Półprzewodnikowe

Ilość pijanych kierowców z roku na rok wzrasta. Tak skrajna nieodpowiedzialność może skończyć się dla każdego z nas tragicznie. Wsiadanie za kierownicę po alkoholu to bardzo zła decyzja.

 

Jeśli jednak kierujemy się rozsądkiem i nie jesteśmy pewni, czy wypita ilość mocnych trunków dalej wpływa na nasz organizm powinniśmy przebadać się alkomatem. Pytanie tylko brzmi jaki wybrać alkomat: półprzewodnikowy czy elektrochemiczny?

 

Najbardziej powszechnym rodzajem są alkomaty półprzewodnikowe. Służą one do pomiaru stężenia alkoholu we krwi na podstawie wydychanego powietrza. Podstawowe cechy jakie mają alkomaty półprzewodnikowe to:

  • Zastosowanie w większości modeli technologii HSPT, która zapewnia lepszą dokładność wyświetlanych wyników i zwiększa odporność sensora na uszkodzenia spowodowane wysoko stężonymi oparami.
  • Wyraźny, najczęściej dwukolorowy wyświetlacz LCD.
  • Moduł odpowiadający za kontrolę przepływu powietrza, dzięki niemu dostajemy informację o nieprawidłowej objętości próbki powietrza pobranej do analizy.
  • Większość alkomatów półprzewodnikowych zapamiętuje całkowitą liczbę pomiarów, które zostały wykonane, dzięki czemu znacznie łatwiej można określić czas, który pozostał nam do przeprowadzenia kalibracji.
  • Nowoczesny układ analizujący wydech oraz bardziej pojemne opakowanie, dzięki czemu zmieścimy w nim dodatkowe niezbędne akcesoria.
  • Alkomaty półprzewodnikowe posiadają znak CE, który określa spełnienie wymagań dyrektywy Unii Europejskiej dla tego typu urządzeń.

Alkomaty półprzewodnikowe to świetne rozwiązanie dla indywidualnych klientów. Każdy świadomy kierowca powinien posiadać takie urządzenie, by zawsze mieć pewność, że bez żadnego ryzyka może wsiąść za kółko.

 

Wbudowany czujnik półprzewodnikowy rozróżnia cząsteczki etanolu. Sensor w alkomacie półprzewodnikowym przy prawidłowym użytkowaniu i niewielkich stężeniach alkoholu wynosi od 300 do 500 pomiarów.

 

Alkomaty półprzewodnikowe nie nadszarpną także naszego budżetu – są stosunkowo tanie. Niektóre modele nie wymagają nawet ustnika i posiadają tester o dosyć wysokim zakresie pomiarowym – nawet do 4 promili. Bardzo przydatny jest także sygnał dźwiękowy, informujący nas o gotowości urządzenia do pracy oraz o zakończeniu pomiaru.

 

Jeśli decydujemy się na zakup alkomatu półprzewodnikowego warto zainwestować w wyższej jakości sprzęt ze względu na lepszą trwałość i większą dokładność wykonywanych pomiarów. Pamiętajmy także o regularnej kalibracji, według zaleceń producenta. Zadbajmy także o to, by pomiar dokonany był w warunkach, które nie powodują żadnych zakłóceń

.

 

Alkomaty półprzewodnikowe zyskały swoją popularność ze względu na najlepszy stosunek ceny do jakości. Są wykorzystywane głównie przez indywidualnych użytkowników, jednak bardziej zaawansowane modele są polecane dla firm i instytucji do przeprowadzania wstępnej kontroli kierowców i pracowników.

 

Alkomaty półprzewodnikowe są urządzeniami kompaktowymi, profesjonalnie wykonanymi z dobrej jakości materiałów, posiadają także nowoczesny design, na co również wiele osób zwraca uwagę. Mając alkomaty półprzewodnikowe zawsze w samochodzie możemy mieć absolutną pewność, że gwarantuje nam ono bezpieczne prowadzenie samochodu. Alkomat elektrochemiczny czy półprzewodnikowy? Jeśli nadal nie wiesz, na jaki się zdecydować – możemy ci doradzić.

Jest 40 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 40 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 40 elementów