Blokada Alkoholowa Drager Interlock® 5000

Drager Interlock® 5000

Nowy produkt

Blokada Alkoholowa Drager Interlock® 5000 jest adresowana do zainstalowania w samochodach kierowców, z uwagi na wydany przez sąd wyrok za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwym. 

Więcej szczegółów

5 087,06 zł brutto

Więcej informacji

Blokada Alkoholowa Drager Interlock® 5000

Blokada Alkoholowa Drager Interlock® 5000 jest adresowana do zainstalowania w samochodach kierowców, z uwagi na wydany przez sąd wyrok za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwym. Jest to wymóg, który należy spełnić chcąc odzyskać prawo jazdy po takim incydencie. Blokada antyalkoholowa działa w ten sposób, że przed uruchomieniem silnika należy dokonać badania trzeźwości kierowcy. Jeśli wynik wskaże od 0,1 mg alkoholu w 1 dm3 wzwyż, samochód zostanie unieruchomiony. Blokada antyalkoholowa musi być obowiązkowo zamontowana i użytkowana w pojeździe przez 3 kolejne lata dla kierowców, którzy utracili prawo jazdy w związku z jazdą pod wpływem alkoholu.

Blokada Alkoholowa Drager Interlock® 5000  jest zaawansowanym urządzeniem pomiarowym, które mierzy zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i pełni jednocześnie funkcję immobilizera. Każdy kierowca bez problemu poradzi sobie z obsługą Drager Interlock 5000. Wystarczy dokonać nieskomplikowanego pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, aby załączyć silnik i bezpiecznie włączyć się do ruchu ulicznego. Zadaniem blokady jest pomiar stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Silnik samochodu wyposażonego w takie urządzenie zostanie uruchomiony tylko wtedy, gdy kierowca uzyska pozytywny wynik badania.

Zalety blokady alkoholowej Drager Interlock® 5000:

Urządzenie pomiarowe i blokujące w jednym

Blokada Antyalkoholowa Drager Interlock 5000 składa się z dwóch komponentów, tj. urządzenia pomiarowego, które mierzy zawartość alkoholu w oddechu kierowcy, oraz z jednostki sterującej z immobiliserem. W pierwszej kolejności urządzenie pomiarowe wzywa kierowcę do poddania się badaniu stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Jeśli wynik będzie pozytywny, a kierowca trzeźwy, dokonany zostanie rozruch silnika po odblokowaniu sterownika rozrusznika pojazdu.

Ochrona przed manipulacją urządzeniem

Aby nie doszło do sytuacji, w której kierowca zechce zmanipulować wynik blokady antyalkoholowej, urządzenie posiada zamontowany czujnik elektrochemiczny, który jest przeznaczony specjalnie do pomiaru alkoholu. Dzięki temu wyniki pomiarów nie mogą być zafałszowane przez inne wydychane substancje, np. powietrza z pompki. Czujniki zamontowane w Interlock 5000 są takie same jak te stosowane w policyjnych alkomatach. Co więcej, blokada nie tylko rozpoznaje próby manipulacji, ale i dokumentuje je.

Duża pojemność pamięci

Urządzenie Interlock 5000 przechowuje wszystkie ważne dane w jednostce sterującej, m.in. są to informacje o:

o   oddaniu lub odmowie oddania próbki oddechu,

o   zmierzonym stężeniu alkoholu,

o   uruchomieniu i zatrzymaniu silnika,

o   ewentualnych próbach manipulacji.

Aby przeanalizować takie dane można sczytać je przez złącze na podczerwień, ale są one chronione przy użyciu odpowiedniej metody szyfrowania. Odczytywanie danych z blokady alkoholowej jest możliwe wyłącznie przy użyciu uprawnień dostępu, specjalnego oprogramowania i sprzętu.

Prostota obsługi urządzenia

 

Interlock 5000 wyróżnia się swoją wyważoną, ergonomiczną konstrukcją na tle innych, podobnych urządzeń. Blokada jest prosta i intuicyjna w obsłudze, która odbywa się za pośrednictwem dużego wyświetlacza. Ustnik jest mocowany na odwrocie części ręcznej. Na pierwszy rzut oka Interlock 5000 nie wygląda na blokadę alkoholową. Wymiana ustnika jest prosta i higieniczna, a sam ustnik wykonano z materiałów biodegradowalnych.

 

Warunki pracy i pobór mocy

Blokada Interlock 5000 jest urządzeniem energooszczędnym, w którym pobór prądu w stanie spoczynku jest mniejszy niż 1 mA, co nie zakłóca gotowości pojazdu do użycia. Urządzenie działa w szerokim zakresie temperatur - od -45 stopni co plus 85 stopni Celsjusza. Jest gotowe do pracy po uruchomieniu nawet przy pełnym słońcu lub w przypadku siarczystych mrozów. Zalecane jest chociaż raz do roku wykonanie kalibracji blokady i jej konserwacji.

Opinie

Oceń 
2017-11-04

Paolka

Wysokiej jakości sprzęt, w rozsądnej cenie. Dobry kontakt ze sprzedającym, szybka dostawa. Polecam.

Oceń 
2017-07-07

polecam

z całego serca polecam bardzo dobra firma.
która oferuje sprzet dobrej jakości.

Oceń 
2017-07-07

Blokada Alkoholowa dobre rozwiązanie !

Jedna z lepszych Blokad Alkoholowych Drager jakie znam i miałem możliwość przetestowania. Uważam, że takie rozwiązania powinny być w każdym samochodzie zwłaszcza jeśli kierowca ma trudności i problem z alkoholem. Personel doradzi we wszystkim, pomoże wybrać odpowiedni sprzęt, szybka realizacja zamówienia. Polecam.

Oceń 
2016-09-09

Blokada

Swietnie działa blokada alkocholowa.

Oceń 
2016-06-12

Polecam

Polecam! Zamówiony towar otrzymałam w ciągu 48 godzin po złożeniu zamówienia. Wszystko zgodnie z opisem na stronie. Uważam, że każde auto powinno być wyposażone w coś takiego. Towar zgodny z opisem. Polecam.

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

Blokada Alkoholowa Drager Interlock® 5000

Blokada Alkoholowa Drager Interlock® 5000

Blokada Alkoholowa Drager Interlock® 5000 jest adresowana do zainstalowania w samochodach kierowców, z uwagi na wydany przez sąd wyrok za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwym. 

Produkty powiązane