Blokada Alkoholowa Drager Interlock XT

Drager Interlock XT

Nowy produkt

W związku z nowelizacją Kodeksu karnego, od 1 lipca 2015 roku kierowcy jeżdżący po spożyciu alkohol będą nie tylko karani mandatem, karą pozbawienia wolności czy zabraniem prawa jazdy. W wielu przypadkach będą musieli obowiązkowo montować blokadę alkoholową w samochodzie.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

5 999,00 zł brutto

Więcej informacji

Blokada Alkoholowa Drager Interlock XTW związku z nowelizacją Kodeksu karnego, od 1 lipca 2015 roku kierowcy jeżdżący po spożyciu alkohol będą nie tylko karani mandatem, karą pozbawienia wolności czy zabraniem prawa jazdy. W wielu przypadkach będą musieli obowiązkowo montować blokadę alkoholową w samochodzie.

Innowacją jest wymóg montowania w samochodzie kierowców, którzy wcześniej zostali skazani za nietrzeźwość, tzw. blokady alkoholowej. Działa ona w taki sposób, że silnik samochodu nie zostanie odpalony, jeśli we wcześniejszym badaniu trzeźwości kierowcy wynik wskaże nawet 0,1 mg alkoholu w 1 dm3. Kierowcy, którzy stracili prawo jazdy za jazdę w stanie nietrzeźwym, będą mogli ubiegać się o odzyskanie uprawnienia, ale obowiązkowo będą musieli zamontować blokadę antyalkoholową w swoim samochodzie i mieć ją przez 3 kolejne lata. W prawo jazdy takiego kierowcy będzie umieszczona informacja o konieczności stosowania blokady.

Założenia ustawowe spełnia Blokada Alkoholowa Drager Interlock XT. Jest to przyrząd pomiarowy służący do kontrolowania zawartości alkoholu w wydychanym przez kierowcę powietrzu i jednoczesnego uniemożliwiania uruchomiania pojazdu, jeśli stężenie alkoholu w oddechu będzie wyższe niż te dozwolone przepisami.

Najważniejsze zalety Blokady Antyalkoholowej Drager Interlock XTzalety.png

·       Najpierw kontrola trzeźwości, później zapłon silnika

W pierwszej kolejności, jeszcze przed uruchomieniem silnika samochodu, w którym zamontowane jest urządzenie blokujące Drager Interlock XT, kierowca musi wydmuchać powietrze w ustnik, celem pobrania próbki oddechu. Jeśli okaże się, że stężenie alkoholu w próbce jest wyższe niż wskazane w przepisach polskiego prawa, a kierowca jest pod wpływem alkoholu, immobilizer uniemożliwi zapłon silnika. W przeciwnym wypadku rozrusznik pozwoli na normalne uruchomienie pojazdu.

Ciekawostką jest to, że urządzenie Drager Interlock XT zażąda ponownego pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu, gdy będzie on już prowadził samochód. Blokada nie przerwie pracy silnika, gdy został on już uruchomiony, ale jeśli kierujący będzie pod wpływem alkoholu, zostanie to zarejestrowane.  Niektóre państwa wymagają od blokad antyalkoholowych, aby uruchamiały sygnał dźwiękowy lub migania świateł głównych, jeśli ponowny test alkoholowy zakończył się wynikiem wskazującym na spożycie. Uniemożliwia to wykorzystanie do wstępnego testu innej, trzeźwej osoby.

·       Wysoka precyzja dokonywania pomiaru

Urządzenie blokujące Drager Interlock XT dokonuje pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym przez kierowcę powietrzu przy zastosowaniu systemu elektrochemicznych czujników pomiarowych, dokładnie takich samych, które są zamontowane w urządzeniach pomiarowych znajdujących się na wyposażeniu funkcjonariuszy policji. Blokada reaguje wyłącznie na alkohol.

·       Zapisywanie wszystkich zdarzeń w pamięci danych

Blokada Alkoholowa Drager Interlock XT wyposażona jest w pamięć, w której można zapisać ponad 30 000 zdarzeń i odczytać je z użyciem odpowiedniego oprogramowania komputerowego.

·       Zabezpieczenie przed manipulacją

Urządzenie Drager Interlock XT wykrywa i zapisuje wszystkie próby użycia urządzeń pomocniczych, tj. pompek powietrza lub filtrów, celem obejścia blokady. Takie praktyki spowodują odcięcie zapłonu silnika.

 

Opinie

 • BLOG
 • Oceń 
  2017-12-05

  Blokady alkoholowe

  Świetny towar w dobrej cenie. Towar zapakowany bardzo starannie.Jestem bardzo zadowolona z tego sklepu.

  Oceń 
  2017-10-02

  Polecam sklep i extra produkty

  Świetny towar w świetnych cenach i do tego super zapakowany. Polecam każdemu takiego sklepu szukałem dłuższy czas i w końcu znalazłem.

  Oceń 
  2016-06-12

  Polecam. Super sklep.

  Towar zapakowany bardzo starannie. Miły, profesjonalny kontakt. Korzystam już drugi raz ze sklepu i jestem bardzo zadowolona. Mamy firmę transportową i powiem wam, że sprawdza się takie urządzenie rewelacyjnie!

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Blokada Alkoholowa Drager Interlock XT

  Blokada Alkoholowa Drager Interlock XT

  W związku z nowelizacją Kodeksu karnego, od 1 lipca 2015 roku kierowcy jeżdżący po spożyciu alkohol będą nie tylko karani mandatem, karą pozbawienia wolności czy zabraniem prawa jazdy. W wielu przypadkach będą musieli obowiązkowo montować blokadę alkoholową w samochodzie.

  BLOG

  Produkty powiązane