Slide background

 339zł

 TYLKO

Slide background

ALKOMAT AF-35 PREMIUM

POLICYJNY SENSOR ELEKTROCHEMICZNY

DOŻYWOTNIA
GWARANCJA

WYKRYWA
TYLKO ALKOHOL

PLATYNOWY
SENSOR

Najczęściej kupowane

Informacja

Producenci

Promocje

No special products at this time.

Wirtualne alkomaty – prawda czy jedno wielkie kłamstwo?

Opublikowano dnia: wrz 24, 2020

Categories: Alkomaty

Tags: alkomat, alkomat online, wirtualny alkomat

O wirtualnych alkomatach ostatnimi czasy jest dosyć głośno. Wiele osób zastanawia się, czy jest to dobra metoda na wiarygodne potwierdzenie poziomu zawartości alkoholu w swoim organizmie, a także otrzymanie odpowiedzi na pytanie, kiedy można rozpocząć ponowna jazd samochodem. Wirtualne alkomaty na pewno nie pozwolą na przeprowadzenie szczegółowego badania, jakie ma miejsce podczas kontroli policyjnej, czy w momencie skorzystania z osobistego alkomatu. Czy więc można uznać ten sposób za alternatywę alkomatów tradycyjnych? Warto zastanowić się na faktami i mitami, które towarzyszą tej metodzie kontrolowania swojej trzeźwości.

Wirtualny alkomat to nic innego, jak zwyczajna strona internetowa, która opiera się o przygotowane wcześniej algorytmy. Jej zadaniem jest matematyczne obliczenie przypuszczalnej zawartości alkoholu w organizmie, a także podanie prawdopodobieństwa całkowitego wytrzeźwienia, by można było z powrotem zasiąść za kierownicą.

Jak dostać się na taka stronę? Nic prostszego Wystarczy wpisać w dowolną wyszukiwarkę hasło „alkomat” bądź „alkomat online”, by już po chwili otrzymać listę interesujących, czy najczęściej polecanych i obleganych kalkulatorów trzeźwości. Jest ich niezmierzona ilość, można więc wybrać najlepszy dla siebie. Co jednak należy zrobić, by otrzymać wynik i poznać czas konieczny do tego, by wytrzeźwieć? Ni prostszego. Wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami, czy instrukcją bądź po prostu od razu rozpocząć wpisywanie danych w odpowiednie okienka. Jeśli chodzi o obliczenia, konieczne jest podanie takich informacji, jak płeć, wzrost, czy waga, ale również należy wpisać godzinę rozpoczęcia spożywania alkoholu, jego rodzaj, czy ilość. Bez tych informacji nie można przeprowadzić obliczeń. Każda wskazówka ma bowiem ogromne znaczenie oraz wpływ na to, jaki wynik otrzymamy.

Alkomat online - prawda czy mit?

Z pewnością alkomaty online nigdy nie będą aż tak wiarygodne, jak standardowo przeprowadzone badanie. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Jak się jednak okazuje, liczba danych, które są niezbędne do przeprowadzenia obliczeń sprawa, że pozyskiwane wyniki mogą być dla nas sugestią w kwestii wydolność, sprawności i metabolizmu organizmu.

Z pewnością płeć ma tutaj ogromne znaczenie, ponieważ kobiecy organizm spala alkohol zdecydowanie wolniej. Jest to więc informacja bardzo istotna z punktu analizatora. Co jednak z pozostałymi danymi? Masa ciała ma ogromny wpływ na metabolizm alkoholu. Jednak waga to nie wszystko. Brak innych danych, jak chociażby zawartość tkanki tłuszczowej, czy mięśniowej bądź wody w naszym ciele także ma istotny wpływ na pomiar. Niestety również nie wszystkie alkomaty online pytają o wiek, co jest ważne z punktu widzenia przemiany materii, która wraz z kolejnymi latami ulega dużemu spowolnieniu. Nie można więc liczyć na to, iż dzięki alkomatowi online uzyskamy rzetelne i pewne w stu procentach informacje.

Spalanie alkoholu kwestią indywidualną

Niestety nie ma lepszej metody na sprawdzenie zawartości alkoholu we krwi, jak skorzystanie z tradycyjnego sposobu pomiaru stężenia alkoholu z pomocą alkomatu. Mimo iż w alkomatach online często podaje się dużo informacji, to jednak wciąż jest to zbyt mało, by określić jego poziom, ponieważ zmiany w ludzkim organizmie stanowią znacznie bardziej skomplikowany proces. By zatem uzyskać najlepszy wynik, warto po prostu przeprowadzić trzy pomiary co 30 minut, dzięki czemu będzie nam łatwiej określić średnią spadania poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu.