Przesuń myszką

Tylko online

Alkomat Alkohit X100 z drukarką bluetooth

alkohit x100

Nowy produkt

Profesjonalne urządzenia pomiarowe służące do badania poziomu zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, nie muszą być horrendalnie drogie. Są dostępne dla klientów indywidualnych oraz mniejszych przedsiębiorców.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

1 699,00 zł brutto

Opis

Rodzaj sensora Elektrochemiczny
Wyprodukowano w Chiny

Więcej informacji

Alkohit X100 z drukarką bluetooth

Profesjonalne urządzenia pomiarowe służące do badania poziomu zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, nie muszą być horrendalnie drogie. Są dostępne dla klientów indywidualnych oraz mniejszych przedsiębiorców, czego najlepszym przykładem jest analizator Alkohit X100 z drukarką bezprzewodową. Jest to w pełni funkcjonalne urządzenie, wyposażone w elektrochemiczny czujnik, zapewniający precyzyjne i powtarzalne wyniki, w każdych okolicznościach. Do tego alkomat Alkohit X100 posiada wbudowany moduł bluetooth, umożliwiający bezprzewodowy wydruk pomiaru, przy użyciu dołączonej drukarki. Dzięki temu wszędzie można od razu wydrukować wyniki badania trzeźwości danej osoby, a protokół wydruku może być sporządzony w jednym z trzech języków: polskim, angielskim lub niemieckim.

Poręczna, mobilna drukarka

Integralnym elementem zestawu alkomatu Alkohit X100 jest bezprzewodowa drukarka, która łączy się z urządzeniem za pomocą technologii bluetooth. Zastosowano w niej technologię druku termicznego, taką samą, jak w większości drukarek fiskalnych. Drukarka ma własną baterię, nadającą się do wielokrotnego ładowania.

Wyniki drukowane za pomocą drukarki mogą stanowić niepodważalny dowód w postępowaniach sądowych, o ile dla alkomatu zostanie wydane, na życzenie klienta, świadectwo wzorcowania. Dokument ten wydawany jest przez Laboratorium Wzorcujące akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji. W ten sposób urządzenie Alkohit X100 stanie się alkomatem dowodowym.

Produkt flotowy roku 2011

Podczas jednego z najważniejszych wydarzeń w branży flotowej w Europie - Fleet Awards, którego organizatorem jest Fleet Management Institute Central-Eastern Europe, alkomat Alkohit X100 zdobył tytuł Produktu flotowego 2011 roku.

Dla kogo?

Producent firma Alkohit® adresuje swój alkomat Alkohit X100 z drukarką bezprzewodową do różnych grup klientów. Wśród nich znajdują się firmy i instytucje, służby porządkowe, jak i użytkownicy indywidualni, stawiający wysokie wymagania alkomatom, względem ich dokładności pomiarowej i bezawaryjności działania.

Zalety alkomatu Alkohit X100

„Sercem” alkomatu Alkohit X100 jest sensor elektrochemiczny, który jest stabilnym czujnikiem, takim samym jak w modelu alkomatuAH69. Jako ciekawostkę należy podać, że model ten został dopuszczono do kontroli kierowców w ruchu drogowym przez Krajowy Urząd Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Portugalii.

Dla użytkowników, którzy oczekują od urządzeń pomiarowych służących do badania trzeźwości przede wszystkim sprawności działania, alkomat Alkohit X100 będzie idealnym wyborem. Jest zdolny do wykonania ponad 350 pomiarów w ciągu 1 godziny. Wszystkie są precyzyjne i zgodne z rzeczywistym stanem trzeźwości użytkownika. Niskie koszty eksploatacji, związane z możliwością wykorzystania nasadki lejkowej i wykonania bezustnikowych pomiarów sprawiają, że urządzenie to sprawdzi się w firmach i w instytucjach, np. w domach opieki czy w izbach wytrzeźwień.

Alkomat X100 marki Alkohit posiada unikalne i innowacyjne mocowanie ustników, które można obrócić o 360 stopni. Zwiększa to wygodę dokonywania pomiarów, pobierania próbki powietrza oraz nie pozwala na uderzenie użytkownika, nawet przy niesprzyjających warunkach otoczenia. Nasadka lejkowa sprawia z kolei, że można od razu wykonać do kilkudziesięciu tysięcy pomiarów trzeźwości.

Zarówno alkomat, jak i drukarka bezprzewodowa posiadają osobne baterie Li-ion wielokrotnego ładowania, podobne do baterii w telefonach komórkowych i każdy element zestawu został umieszczony w osobnym, eleganckim pokrowcu. Można go wygodnie przypiąć do paska. W zestawie są również ładowarki, pozwalające na szybkie ładowanie baterii urządzeń, która może zostać naładowana także poprzez port USB komputera. Czas pracy na naładowanej maksymalnie baterii wynosi około 20 godzin.

Wśród bezdyskusyjnych zalet alkomatu Alkohit X100 z drukarką bezprzewodową należy także wymienić:

 • licznik pomiarów,
 • pamięć pomiarów,
 • sygnał rozładowania baterii,
 • pomiary dokonywane w trybie manualnym i automatycznym,
 • data oraz zegar czasu rzeczywistego,
 • funkcja automatycznego wyłączenia urządzenia przy braku aktywności,
 • układ kontroli wdmuchiwania powietrza,
 • kontrola pobierania próbki,
 • system kontroli blokujący automatycznie wykonanie pomiaru, jeśli na czujniku znajduje się alkohol z poprzedniej analizy,
 • dwuwylotowy czujnik elektrochemiczny z elementem platyny,
 • ultranowoczesny procesor.

Przy użyciu alkomatu Alkohit X100 istnieje możliwość zbadania pod kątem trzeźwości osób nieprzytomnych oraz z objawami POChP oraz u tych, u których występuje problem z poborem minimalnej ilości powietrza do badania. W takich sytuacjach można zastosować pasywny tryb pomiaru.

Do alkomatu Alkohit X100 dołączany jest na płycie CD darmowy program, pozwalający po podłączeniu urządzenia do portu USB komputera, na zgranie 20 000 pomiarów na komputer i wykonanie za ich pomocą odpowiedniego zestawienia.

Darmowa kalibracja alkomatu

Podobnie jak większość urządzeń testowych z serii Alkohit, również i Alkohit X100 jest objęty programem „Kalibracja bez Limitu PLUS”. W ramach gwarancji w ciągu pierwszych 12 miesięcy od momentu zakupu testera użytkownik może go oddać do laboratorium u producenta DKD dowolną ilość razy, celem wykonania kalibracji. Jest ona dokonywana przy użyciu specjalistycznych urządzeń i wysokiej technologii symulatorów firmy GUTH. W okresie od 13. do 24. miesiąca użytkowania alkomatu użytkownikowi przysługuje jedna darmowa kalibracja.

 Zawartość zestawu

Po zakupie alkomatu Alkohit X100 klient otrzymuje podstawowy zestaw zapakowany w pudełko kartonowe, w którym znajdują się:

 • alkomat Alkohit X100,
 • drukarka termiczna D100 bezprzewodowa Alkohit serii X,
 • bateria wielokrotnego ładowania Li-ion 1000mAH 3,7V do alkomatu,
 • bateria wielokrotnego ładowania Li-ion 2000mAH 7,4 V do drukarki,
 • 4 rolki papieru do drukarki,
 • 2 sztuki nasadek lejkowych,
 • 10 sztuk ustników, zapakowanych higienicznie w osobne opakowania,
 • pokrowiec na alkomat,
 • pokrowiec na drukarkę,
 • walizeczka systemowa na alkomat i drukarkę,
 • kabel do podłączenia Alkohit X100 do komputera,
 • ładowarka do gniazdka sieci elektrycznej - do alkomatu i drukarki,
 • płyta CD z programem do zgrywania danych,
 • instrukcja obsługi w języku polskim, zawierającą mapę limitów poziomu stężenia alkoholu w wydychanym przez kierowcę powietrzu w krajach europejskich,
 • karta gwarancyjna z dokumentem potwierdzającym kalibrację urządzenia oraz z parametrami kalibracyjnymi.

Urządzenie jest skalibrowane w promilach, ale na życzenie nabywcy można je skalibrować także w innej jednostce.

Opinie

 • BLOG
 • Oceń 
  2016-10-27

  profesjonalny

  Bardzo profesjonalny sprzęt, kupiliśmy do firmy po ostatnich wpadkach z pracownikami. Sprawdza się w przypadku szybkich pomiarów kilku osób. Zdecydowanie alkomat warty uwagi.

  Oceń 
  2016-05-15

  Dobry wybór!

  Praktycznie w ciągu 2 sekund urządzenie jest gotowe do użycia. Wielkim atutem jest sygnalizacja rozładowania baterii, dzięki czemu wiem na czym stoję. Obsługa w sklepie dobra, a wysyłka faktycznie szybka.

  Oceń 
  2016-04-16

  alkomat alkohit x100

  Alkomat bardzo dobry:) Firma również warta polecenia przed zakupem dzwoniłem, żeby się poradzić co do wyboru i uzyskałem fachową poradę. szybka i bezproblemowa wysyłka.

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Alkomat Alkohit X100 z drukarką bluetooth

  Alkomat Alkohit X100 z drukarką bluetooth

  Profesjonalne urządzenia pomiarowe służące do badania poziomu zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, nie muszą być horrendalnie drogie. Są dostępne dla klientów indywidualnych oraz mniejszych przedsiębiorców.

  BLOG

  Produkty powiązane