Tylko online

Alkomat Elektrochemiczny o dużej wytrzymałości ALKOHIT X100

X100 alkohit

Nowy produkt

W poszukiwaniu najbardziej niezawodnego, w pełni profesjonalnego alkomatu, warto zwrócić uwagę na model Alkohit X100, wyprodukowany przez renomowaną w branży markę.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

869,00 zł brutto

Opis

Rodzaj sensora Elektrochemiczny
Wyprodukowano w Chiny

Więcej informacji

Alkomat Elektrochemiczny ALKOHIT X100

W poszukiwaniu najbardziej niezawodnego, w pełni profesjonalnego alkomatu, warto zwrócić uwagę na model Alkohit X100, wyprodukowany przez renomowaną w branży markę. Producent Alkohit® zadbał o to, aby urządzenie posiadało wysokiej jakości czujnik elektrochemiczny, który zapewnia powtarzalne i stabilne pomiary, niezależnie od stanu trzeźwości badanej osoby i warunków, w jakich dokonywana jest analiza pobranej próbki powietrza. Warto podkreślić, że sensor zastosowany w alkomacie Alkohit X100 dowodowym jest taki sam, jak zamontowany w modelu AH69, który dopuszczono do kontrolowania kierowców w ruchu drogowym przez Krajowy Urząd Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Portugalii.

Czujnik elektrochemiczny wykorzystany w konstrukcji alkomatu Alkohit X100 jest jednym z najlepszych sensorów z gamy Alkohit®. Na dokładność wyników wpływa także zastosowanie w urządzeniu 32-bitowego mikroprocesora, który jest w stanie podołać analizom do 350 pomiarów w ciągu zaledwie 60 minut.

Wielokrotnie nagradzany alkomat

Alkomat Alkohit® X100 został doceniony przez wielu cenionych w branży klientów, dlatego zdobył uznanie Fleet Managerów w trakcie przyznawania Fellet Awards. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży flotowej w Europie, które organizuje Fleet Management Institute Central-Eastern Europe. Podczas Gali Fleet Awards 2011, alkomat Alkohit® X100 został uznany Produktem Flotowym Roku 2011.

Dla kogo?

Producent alkomatu Alkohit X100 dowodowego adresuje swoje urządzenie do:

 • klientów indywidualnych, którzy wymagają precyzyjnych i stabilnych pomiarów w czasie,
 • służb porządkowych,
 • instytucji i firm.

Z uwagi na możliwość pasywnego dokonywania pomiarów, alkomat Alkohit X100 przydatny okazuje się w placówkach medycznych, dla służb mundurowych, izb wytrzeźwień czy domów opieki społecznej.

Alkomat wyposażony jest w nasadkę lejkową oraz baterię litowo-jonową, podobną do tych, wykorzystywanych w telefonach komórkowych. Sprawia to, że można za jego pośrednictwem dokonywać szybkich i wielokrotnych pomiarów poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu. Przy tym koszty jego eksploatacji zostały zminimalizowane, co ma szczególne znaczenie zwłaszcza w firmach i instytucjach, gdzie z alkomatu dowodowego korzysta się na co dzień. Bateria alkomatu może być wielokrotnie ładowana z wykorzystaniem sieci elektrycznej lub portu USB komputera. Po naładowaniu baterii alkomat może pracować przez około 20 godzin.

Dowody z alkomatu

Alkohit X100 może pracować jako urządzenie dowodowe, a wyniki pomiarów trzeźwości pozyskiwane za jego pośrednictwem mogą stanowić materiał dowodowy w sprawach sądowych. Wystarczy przy zakupie zażyczyć sobie, aby producent wydał świadectwo wzorcowania, które jest tworzone przez Laboratorium Wzorcujące akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji.

Zalety alkomatu Alkohit X100

Elektrochemiczny czujnik pozwalający na wykonywanie precyzyjnych pomiarów, bezustnikowy pomiar trzeźwości oraz wysoce wydajna bateria to tylko jedne z licznych zalet alkomatu Alkohit X100. Oprócz tego posiada on wiele interesujących funkcji i rozwiązań, ułatwiających korzystanie z niego:

 • unikalne mocowanie ustników z możliwością obrotu o 360 stopni - ułatwia to przeprowadzanie pomiarów i zwiększa bezpieczeństwo osoby badanej,
 • zastosowanie ustnika lejkowego, który nadaje się do wykonania nawet do kilkudziesięciu tysięcy pomiarów,
 • możliwość zastosowania alkomatu Alkohit X100 w roli testera dowodowego,
 • licznik oraz pamięć pomiarów,
 • sygnalizacja rozładowania baterii,
 • badania w trybie manualnym i automatycznym,
 • data i zegar czasu rzeczywistego,
 • automatyczne wyłączanie alkomatu przy braku aktywności,
 • układ kontroli wdmuchiwanego powietrza i pobierania próbki,
 • system kontroli, który uniemożliwia wykonanie pomiaru, jeśli na czujniku znajduje się jeszcze alkohol z poprzedniego badania,
 • dwuwylotowy czujnik elektrochemiczny, wyposażony w element platyny,
 • ultranowoczesny, 32-bitowy procesor,
 • możliwość połączenia z modułem bluetooth, pozwalającym na bezprzewodowy wydruk pomiarów z kilkudziesięciu alkomatów z wykorzystaniem jednej drukarki termicznej,

Alkomat AlkohitX100 dowodowy umożliwia badania pasywne i aktywne. W pierwszym przypadku urządzeniem tym można przebadać pod kątem trzeźwości nawet osoby nieprzytomne czy z objawami POChP. Przydatne okazuje się to także i wtedy, gdy osoba badana ma problemy z wdmuchnięciem do alkomatu minimalnej ilości powietrza niezbędnej do przeprowadzenia testu trzeźwości.

Program Darmowa Kalibracja bez Limitu PLUS

Alkomat Alkohit X100 objęty jest programem Darmowa Kalibracja bez Limitu PLUS, co oznacza, że użytkownik w ciągu pierwszych 12 miesięcy od chwili zakupu może go oddać do nowoczesnego laboratorium bezpośrednio w DKD, gdzie z użyciem najnowszych narzędzi kalibracji i symulatorów GUTH 12V500 zostanie dokonana kalibracja, bez kosztów dodatkowych. W pierwszym roku klient może kalibrować alkomat dowolną ilość razy. W okresie od 13. do 24. miesięcy przysługuje jedna darmowa kalibracja.

Zawartość zestawu

Po zakupie alkomatu Alkohit X100 klient otrzymuje podstawowy zestaw zapakowany w pudełko kartonowe, w którym znajdują się:

 • alkomat Alkohit X100,
 • bateria wielokrotnego ładowania Li-ion 1000mAH 3,7V
 • 2 sztuki nasadek lejkowych,
 • 10 sztuk ustników, zapakowanych higienicznie w osobne opakowania,
 • pokrowiec na alkomat,
 • kabel do podłączenia Alkohit X100 do komputera,
 • ładowarka do gniazdka sieci elektrycznej,
 • płyta CD z programem do zgrywania danych,
 • instrukcja obsługi w języku polskim, zawierająca mapę limitów poziomu stężenia alkoholu w wydychanym przez kierowcę powietrzu w krajach europejskich,
 • karta gwarancyjna z dokumentem potwierdzającym kalibrację urządzenia oraz z parametrami kalibracyjnymi.

Urządzenie jest skalibrowane w promilach, ale na życzenie nabywcy można je skalibrować także w innej jednostce.

OPCJA - alkomat Alkohit X100 jest dostępny w walizeczce plastikowej oraz aluminiowej – Alkohit X100 doskonale nadaje się na prezent.

Opinie

 • BLOG
 • Oceń 
  2020-02-18

  ocena po 4 latach

  Używam 4 lata i uważam że jest b.dobry.
  Niezawodny,dokładny Nie zawiodłemsię.
  Polecam jak najbardziej

  Oceń 
  2017-08-06

  Alkomat Elektrochemiczny o dużej wytrzymałości ALKOHIT X100

  Wszystko ok, alkomat dotarł na czas do naszej firmy, szkoda tylko że ustniki oraz lejek jest taki drogi.Ogólnie polecam.

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Alkomat Elektrochemiczny o dużej wytrzymałości ALKOHIT X100

  Alkomat Elektrochemiczny o dużej wytrzymałości ALKOHIT X100

  W poszukiwaniu najbardziej niezawodnego, w pełni profesjonalnego alkomatu, warto zwrócić uwagę na model Alkohit X100, wyprodukowany przez renomowaną w branży markę.

  BLOG

  Produkty powiązane