Tylko online

Alkomat ALKOHIT X500

alkohit x500

Nowy produkt

Renomowane alkomaty Alkohit wyposażone w sensory elektrochemiczne, produkowane w Europie i w Ameryce, spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, którzy chcą uzyskać za pośrednictwem nabywanego testera niezmiennie precyzyjne i stabilne wyniki pomiarów trzeźwości.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

1 699,95 zł brutto

Opis

Rodzaj sensora Elektrochemiczny
Wyprodukowano w Chiny

Więcej informacji

ALKOHIT X500

Renomowane alkomaty Alkohit wyposażone w sensory elektrochemiczne, produkowane w Europie i w Ameryce, spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, którzy chcą uzyskać za pośrednictwem nabywanego testera niezmiennie precyzyjne i stabilne wyniki pomiarów trzeźwości. Tym wymaganiom odpowiada alkomat Alkohit X500, który jest profesjonalnym alkomatem posiadającym wiele użytecznych dla klientów funkcji.

Ergonomia, nowoczesny design, intuicyjna obsługa i precyzyjne pomiary - to wszystko najlepiej opisuje alkomat Alkohit Xt500, jaki chcielibyśmy Państwu zaoferować w swoim sklepie. To wyjątkowo precyzyjny alkomat, który ma szereg zalet czyniących z niego jeden z najlepszych wyborów wśród podobnych produktów na rynku.

Dla kogo?

Profesjonalny alkomat Alkohit X500 przeznaczony jest dla wymagających klientów indywidualnych, jak i dla użytkowników z klasy biznesowej. Można go stosować do prywatnego użytku i kontrolowania trzeźwości zawsze wtedy, gdy chcecie Państwo zasiąść za kierownicą samochodu. Jednocześnie sprawdzi się on znakomicie w przypadku sprawdzania stanu trzeźwości pracowników, podopiecznych domów opieki, czy też osób trafiających do izb wytrzeźwień.

W produkcji alkomatu tego typu producent wykorzystał zaawansowane technologie pomiarowe, dlatego alkomat znakomicie będzie spełniał swoje zadania u przedstawicieli wyższej kadry menadżerskiej w przedsiębiorstwie.

Zalety urządzenia

Precyzyjny, stabilny sensor elektrochemiczny, w który wyposażony został alkomat Alkohit X500 powoduje, że użytkownik niezmiennie przy pomiarze trzeźwości będzie uzyskiwał realne, zgodne z rzeczywistym stanem rzeczy wyniki. To nie jedyna zaleta tego alkomatu.

Jest on funkcjonalny i wygodny w obsłudze. Wyposażono go w dotykowy ekran o przekątnej 2,4” i rozdzielczości 320x240 pikseli. Bez trudu wybierzemy dzięki niemu interesującą nas opcję oraz odczytamy wyniki pomiaru.

Alkomat Alkohit X500 dla swojego prawidłowego działania nie wymaga podłączania do sieci elektrycznej, ponieważ ma wydajną baterię litowo-jonową, ładowaną przez zasilacz sieciowy lub po podłączeniu do portu USB komputera. Bateria po całkowitym naładowaniu wystarcza na około 20 godzin pracy.

Urządzenie posiada niewielkie, kompaktowe wymiary i niski ciężar, dlatego zyskuje na mobilności. Można je bez problemu schować do kieszeni marynarki, do schowka samochodowego czy do damskiej torebki. W zestawie wraz z testerem Alkohit X500 klient otrzymuje eleganckie etui ochronne, które ogranicza ryzyko uszkodzenia mechanicznego alkomatu.

Obsługa menu analizatora trzeźwości Alkohit X500 nie sprawi nikomu problemu. Co ważne, menu jest wielojęzyczne. Wyświetla komunikaty w języku polskim, niemieckim oraz angielskim.
 

 

 

Gwarancja na alkomat

Alkomat objęty jest 3-letnią gwarancją producenta, co świadczy o jego niezawodności.

Alkomat Alkohit X500 objęty jest programem „Darmowa Kalibracja bez Limitu PLUS”, co oznacza, że w ciągu pierwszych 12 miesięcy od daty zakupu klient może dokonać dowolną ilość bezpłatnych kalibracji. Są one dokonywane w nowoczesnych laboratoriach bezpośrednio w DKD z użyciem najwyższej klasy symulatorów GUTH 12V500. W okresie od 13. do 24. miesięcy użytkowania alkomatu użytkownikowi przysługuje jeszcze jedna darmowa kalibracja.

Jak dokonywane są pomiary?

Podstawowym zadaniem alkomatu Alkohit X500 jest sprawdzanie poziomu stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Użytkownik musi przede wszystkim podać próbkę powietrza na sensor elektrochemiczny, gdzie dokonywana jest analiza. Pomiary przeprowadzać można przy użyciu jednorazowych, pakowanych higienicznie ustników, jak i z zastosowaniem nasadki lejkowej, która pozwala na pomiar bezustnikowy. Ustniki mocowane są w unikalny sposób, dając możliwość obrotu o 360 stopni. Dlatego pozwalają one nie tylko na przeprowadzanie komfortowych, ale i bezpiecznych dla użytkowników pomiarów. Nie ma ryzyka, że w przypadku wystąpienia niekorzystnych czynników zewnętrznych, urządzenie poruszy się, ustnik przekręci, a osoba badana dozna jakiejkolwiek szkody.

Alkomat Alkohit X500 posiada zaawansowany, sprawny system kontroli poprawności wdmuchiwanego powietrza, dlatego zawsze pobiera taką próbkę, jakiej potrzebuje do wykonania analizy. Dodatkowo ma on funkcję sprawdzania swojej gotowości do przeprowadzania pomiaru. Użytkownicy mogą w sposób indywidualny dostosować preferowany czas i siłę wdmuchiwanego powietrza do swoich własnych potrzeb.

Z uwagi na fakt, że alkomat ten pozwala na przeprowadzanie kontroli trzeźwości nie tylko w trybie aktywnym, ale i pasywnym, przydaje się, jeśli kontroluje się osobę nietrzeźwą i nieprzytomną, albo taką, która z różnych przyczyn nie jest w stanie wydmuchać do urządzenia odpowiedniej ilości powietrza niezbędnej do przeprowadzenia poprawnie badania.

W razie dłuższej bezczynności alkomat samoczynnie wyłącza się, przez co oszczędza swoją baterię. Wyniki pomiarów zapisują się w wewnętrznej pamięci urządzenia, a każdy rekord jest opatrzony datą, czasem, wynikiem pomiaru oraz temperaturą, w jakiej został on wykonany. Urządzenie może współpracować przy wydruku wyników z bezprzewodową drukarką termiczną D100.

Zawartość zestawu

Po zakupie alkomatu Alkohit X500 klient otrzymuje podstawowy zestaw zapakowany w walizeczkę systemową, w której znajdują się:

 • alkomat Alkohit X500,
 • rysik do wygodnej obsługi,
 • bateria wielokrotnego ładowania Li-ion 1200mAH 7,4 V,
 • 2 sztuki nasadek lejkowych,
 • 30 sztuk ustników, zapakowanych higienicznie w osobne opakowania,
 • etui na alkomat,
 • walizeczka systemowa na alkomat,
 • kabel do podłączenia Alkohit X500 do komputera,
 • ładowarka do gniazdka sieci elektrycznej
 • płyta CD z programem do zgrywania danych,
 • instrukcja obsługi w języku polskim, zawierającą mapę limitów poziomu stężenia alkoholu w wydychanym przez kierowcę powietrzu w krajach europejskich,
 • karta gwarancyjna z dokumentem potwierdzającym kalibrację urządzenia oraz z parametrami kalibracyjnymi.

Urządzenie jest skalibrowane w promilach, ale na życzenie nabywcy można je skalibrować także w innej jednostce.

Opinie

 • BLOG
 • Oceń 
  2016-06-12

  Alkomat ALKOHIT X500

  Alkomat ALKOHIT X500 był strzałem w 10! Doskonała jakość, atrakcyjna cena. Co do samego sklepu, to sprawnie, szybko, bez problemu. Zakupy tutaj, to naprawdę ogromna przyjemność. POLECAM!!!

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Alkomat ALKOHIT X500

  Alkomat ALKOHIT X500

  Renomowane alkomaty Alkohit wyposażone w sensory elektrochemiczne, produkowane w Europie i w Ameryce, spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, którzy chcą uzyskać za pośrednictwem nabywanego testera niezmiennie precyzyjne i stabilne wyniki pomiarów trzeźwości.

  BLOG

  Produkty powiązane