Slide background
Slide background

ALKOMAT AF-35 PREMIUM

POLICYJNY SENSOR ELEKTROCHEMICZNY

DOŻYWOTNIA
GWARANCJA

WYKRYWA
TYLKO ALKOHOL

PLATYNOWY
SENSOR

Najczęściej kupowane

Informacja

Producenci

Promocje

Usługę kalibracji (adiustacji) świadczymy na najwyższym poziomie

Każdy użytkownik alkomatu często zadaje sobie pytanie na ile wiarygodny jest pomiar dokonany naszym alkomatem. Jedną z kluczowych kwestii (pomijając jakość wykonania naszego urządzenia) jest rzetelnie przeprowadzona kalibracja (adiustacja). Jest to proces, podczas którego urządzenie poddawane jest serii czynności mających na celu ustawienie naszego testera w taki sposób, aby wskazywał on jak najdokładniejsze wyniki.

Aby określić dokładność wskazań naszego alkomatu należy wykonać serię pomiarów z wykorzystaniem profesjonalnych symulatorów alkoholu w wydychanym powietrzu, które podadzą naszemu urządzeniu powietrze nasycone odpowiednią zawartością alkoholu.

Sprawa wydaję się prosta, jednak skąd pewność, że nasz symulator podaje nam rzeczywiście pożądaną zawartość alkoholu? Z pomocą przychodzi nam odpowiednie badanie wzorca (roztworu etanolu), który znajduje się w symulatorze. Wzorzec należy poddać badaniom w Głównym Urzędzie Miar, który wystawia dokument nazywany Świadectwem Wzorcowania. Dokument zaświadcza nam, że dostarczona próbka wzorca posiada odpowiednie stężenie. Określana jest między innymi niepewność naszego wzorca.

Wzorce wykorzystywane w naszym laboratorium wytwarzamy sami z wykorzystaniem zaawansowanej aparatury laboratoryjnej. Produkcja takiego wzorca wymaga ogromnej precyzji oraz serii skomplikowanych obliczeń i pomiarów.

Nasz trud jednak się opłaca! Poddaliśmy nasze wzorce badaniom w Głównym Urzędzie Miar. Uzyskane świadectwo wzorcowania (widoczne powyżej) wskazuje na niepewność pomiaru naszych wzorców na poziomie 0,004 mg/L. Jest to bardzo dobry wynik – oznacza to że gaz, jaki otrzymujemy z symulatora (wykorzystywany także do kalibracji Państwa urządzeń) posiada bardzo dokładne stężenie, a co za tym idzie kalibracja (adiustacja) jest przeprowadzana na najwyższym poziomie, dzięki czemu mają Państwo pewność, że skalibrowane u nas urządzenie będzie wskazywało możliwie najdokładniejsze wartości.