Najczęściej kupowane

Informacja

Producenci

Promocje

No special products at this time.

Wzorcowanie alkomatów

Wzorcowanie alkomatów bardzo często mylone jest z kalibracją. Warto zauważyć, iż są to dwie różne rzeczy – kalibracja dotyczy wyłącznie regulacji urządzenia, wzorcowanie natomiast pozwala określić nam czy dane urządzenie wskazuje wartości zgodne z rzeczywistością. Większość Klientów chce, aby ich produkt działał – nie zwraca uwagę na tzn. granicę błędu. Po co nam zatem wzorcowanie?

Wzorcowanie dotyczy wyłącznie profesjonalnych urządzeń tzn. ‘z wyższej półki’. Uzyskanie świadectwa wzorcowania (wydawanego przez specjalne Laboratorium Akredytowane) sprawia, iż posiadany przez nas alkomat (i uzyskane dzięki niemu wyniki) może stanowić materiał dowodowy w sprawach przedsądowych oraz sądowych.

Warto podkreślić tutaj, że świadectwo wzorcowania posiada termin ważności – po jego upływie należy zgłosić się do odpowiedniego podmiotu celem jego ponownego wykonania. W innym wypadku urządzenie nie może być traktowane jako ‘dowodowe’. Wzorcowanie alkomatów zaleca się w przypadku urządzeń policyjnych, wojskowych i dedykowanych innym służbom mundurowym, a także alkomatów stosowanych w firmach i zakładach pracy.