Najczęściej kupowane

Informacja

Producenci

Promocje

Kalibracja alkomatu w Bydgoszczy

Coraz więcej kierowców w Polsce decyduje się na zakup alkomatu. Wśród nich nie brakuje także osób z Bydgoszczy. To trend, który dobrze jest obserwować. Oznacza to, że kierowcy są dojrzali i bardziej odpowiedzialni. Jeśli do nich należysz to świetnie. Pamiętaj tylko o tym, aby swoje urządzenie regularnie kalibrować.

Na czym polega kalibracja alkomatu?

Każdy alkomat, niezależenie od swojego modelu czy ceny, musi być regularnie poddawany procesowi kalibracji. Niestety, urządzenie z czasem ulega deregulacji. Trzeba więc go oddać do serwisu, gdzie można jego czułą część, czyli sensor, wyregulować zgodnie z oprogramowaniem urządzenia, dzięki czemu będzie on pokazywał poprawne wyniki. Proces ten zawsze musi być przeprowadzany w warunkach laboratoryjnych przez specjalistę. Urządzenie trzeba przecież nastroić pod wieloma względami m.in. temperatury, wilgotności czy stałego stężenia alkoholu.

Jak często kalibrować swój alkomat?

Cóż, ciężko powiedzieć, jak często alkomat musi być kalibrowany. To zależy od jego modelu, typu sensora oraz częstotliwości użytkowania. Warto więc zapoznać się z zaleceniami producenta. Na ogół okres ten wynosi 6 miesięcy. Droższe modele będą wymagać rzadszej kalibracji. Niektóre urządzenia same informują, ze nadszedł czas wizyty w serwisie - jest to tzw. komunikat CAL. Użytkując alkomat, trzeba być po prostu czujnym, a w razie wątpliwości, należy go oddać do przeglądu.

Gdzie oddać alkomat do kalibracji w Bydgoszczy?

Interesuje Cię kalibracja alkomatu w Bydgoszczy? Niestety, nie posiadamy jeszcze w tym mieście swojego punktu, ale to musi być żaden problem. Wystarczy, że wyślesz nam swoje urządzenie na adres: Serwis Kalibrujemy.pl, Al. Grunwaldzka 212 lok. 2/7, 80-266 Gdańsk. Dokonamy jego kalibracji w naszym świetnie wyposażonym laboratorium w Gdańsku, a następnie odeślemy go na Twój adres. Nie ważne, jaki model alkomatu posiadasz - poradzimy sobie z każdym. Do przesyłki dołączymy zaświadczenie o poprawności wskazań alkomatu po wykonanej usłudze.

Nie ważne, czy korzystasz ze specjalistycznego alkomatu, czy zwyczajnego, dedykowanego na użytek własny. Absolutnie każdy model wymaga kalibracji, aby móc w pełni zaufać pokazywanym przez niego wynikom. Interesuje Cię fachowa i szybka kalibracja alkomatu? Bydgoszcz to miasto, gdzie z pewnością możesz bez problemu wysłać swój alkomat pocztą. Warto zaufać naszemu doświadczeniu. W razie jakichkolwiek wątpliwości służymy też radę - wystarczy są z nami skontaktować. Korzystaj z alkomatu, który działa bez zarzutu!