Slide background

 339zł

 TYLKO

Slide background

ALKOMAT AF-35 PREMIUM

POLICYJNY SENSOR ELEKTROCHEMICZNY

DOŻYWOTNIA
GWARANCJA

WYKRYWA
TYLKO ALKOHOL

PLATYNOWY
SENSOR

Najczęściej kupowane

Informacja

Producenci

Promocje

No special products at this time.

Wpływ alkoholu na zdrowie człowieka

Opublikowano dnia: kwi 27, 2022

Większość osób lubi od czasu do czasu wypić drinka, piwo czy kieliszek wina. Jak jednak mówi przysłowie, co za dużo to niezdrowo. Niestety, alkohol nie jest obojętny dla naszego organizmu. Jeśli wypijamy go w dużych ilościach, powinniśmy liczyć się z tego konsekwencjami.

Krótkotrwały wpływ alkoholu na organizm

Alkohol pity nawet w małych ilościach ma wpływ na organizm. Bezpośrednio po jego wypiciu powoduje złudne uczucie ciepła. Oddziałuje on również na układ nerwowy, przez co zanika krytycyzm oraz logiczne myślenie. Skutkuje to czasem pojawieniem się prymitywnych zachowań. Pogarsza się funkcjonowanie zmysłów wzroku i słuchu, zaburzona zostaje precyzja ruchów.

Stan upojenia alkoholowego jest oczywiście tymczasowy. Dla wielu osób jest przyjemny, pozwala się rozluźnić i odprężyć. Człowiek ma wrażenie, że jego organizm jest pobudzony. Im dłużej jednak pije, pojawia się otępienie i senność. To czas, kiedy najlepiej jest odpocząć i pozwolić organizmowi na wytrzeźwienie. Zajmie to co najmniej kilka godzin. Jeśli chcemy się upewnić czy już wytrzeźwieliśmy to możemy skorzystać z alkomatu.

Picie alkoholu a zdrowie

Częste picie alkoholu ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Działa on jak trucizna, upośledzając pracę wątroby, która odpowiada za metabolizowanie alkoholu. Nic dziwnego, że osoby uzależnione borykają się z takimi problemami jak marskość czy zwyrodnienie tego organu. Warto mieć na uwadze, że alkohol obniża odporność tkanek wewnętrznych, co ułatwia rozwój zakażeń bakteryjnych. W alkoholizmie obserwowane są niedobory białkowe, mineralne i witaminowe. Pojawia się uczucie suchości w jamie ustnej oraz podrażnienia błony śluzowej, do czego dochodzi na skutek wymiotów.

Naukowcy udowodnili, że spożywany w nadmiarze alkohol przyczynia się do zwiększenia ciśnienia tętniczego, a także powoduje zmiany w naczyniach krwionośnych. Uszkadza on również mięsień sercowy. Alkohol etylowy zwiększa ryzyko pojawia się takich chorób jak nowotwory jamy ustnej, gardła, trzustki oraz jelita grubego, zapalenie wątroby bądź trzustki czy chorób neurodegeneracyjnych. Człowiek traci kontrolę nad swoim zachowaniem, nie jest w stanie krytycznie myśleć, przestaje dbać o higienę, nie podtrzymuje więzi społecznych.

Czy alkohol zawsze jest zły? Niekoniecznie. Badania pokazują, że spożywanie jego niewielkiej ilości może chronić serce, obniżać ciśnienie tętnicze krwi, zmniejszać ryzyko udaru mózgu oraz poprawiać gospodarkę lipidową. Najważniejsze jest więc to, aby w czasie picia napojów alkoholowych zachować rozsądek. Nasz organizm może go zmetabolizować, nie wolno jednak przesadzać z jego ilością.