Slide background
Slide background

ALKOMAT AF-35 PREMIUM

POLICYJNY SENSOR ELEKTROCHEMICZNY

DOŻYWOTNIA
GWARANCJA

WYKRYWA
TYLKO ALKOHOL

PLATYNOWY
SENSOR

Slide background

Najczęściej kupowane

Informacja

Producenci

Powroty z wakacji – miej się pod kontrolą!

Opublikowano dnia: gru 2, 2017

Categories: Alkomaty, Detekcja narkotyków

Tags: alkohol, koniec wakacji, alkomat, policja, wypadki

Powroty z wakacji – miej się pod kontrolą!

 

Ostatni dzień wakacji, lecz weekend powrotów przed nami. Kierowcy doskonale wiedzą, że wiąże się to ze wzmożonym ruchem i kontrolami na drogach. Wracając z wypoczynku często jesteśmy pod wpływem „urlopowych emocji”. Przed powrotem do pracy, czy do szkoły, chcemy na dłużej zatrzymać wakacyjne chwile. Poddając się temu nastrojowi przed podróżą udajemy się na ostatnią letnią imprezę i niechcący wypijamy odrobinę za dużo.

Wstając rano myślimy, że wszystko jest w porządku i spokojnie damy radę wsiąść za kierownicę. Należy pamiętać, że pomimo naszego wielkiego optymizmu trzeźwienie może trwać nawet do 48 godzin. Wszystko zależy od stężenia alkoholu we krwi i indywidualnego metabolizmu organizmu. Ponadto po spożyciu alkoholu narażeni jesteśmy nie tylko na kaca, ale inne skutki uboczne. Ma to szczególne znaczenie w przypadku kierowców. Niedostateczna koncentracja, rozdrażnienie, zaburzenia pola widzenia, to tylko niektóre czynniki osłabiające zdolność do prowadzenia pojazdu. Co więcej, to w znacznym stopniu wpływa na powodowanie wypadków.

Nie ma co liczyć na szybki „cud otrzeźwienia”. Paradoksalnie, w okresie wakacyjnym jest dużo samochodów na drogach, a co za tym idzie także wzmocnione policyjne kontrole drogowe. Nie trzeba kusić losu, warto natomiast mieć przy sobie dobrej jakości alkomat, który pokaże nam zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Dbając o Wasze bezpieczeństwo, kalibrujemy.pl w swojej ofercie posiada szeroki wybór urządzeń alkotestowych – od alkomatów do użytku osobistego, poprzez profesjonalne alkomaty, zapewniające pomiary porównywalne z policyjnymi.

Zanim więc zdecydujesz się na ostatnie letnie imprezowe szaleństwo, zastanów się czy to oby na pewno dobry pomysł?! Jak głosi powiedzenie „wszystko, co dobre kiedyś się kończy”, dotyczy to również wakacji. Warto zachować ostrożność i bezpiecznie wrócić z letniego wypoczynku.