Slide background
Slide background

ALKOMAT AF-35 PREMIUM

POLICYJNY SENSOR ELEKTROCHEMICZNY

DOŻYWOTNIA
GWARANCJA

WYKRYWA
TYLKO ALKOHOL

PLATYNOWY
SENSOR

Slide background

Najczęściej kupowane

Informacja

Producenci

Promocje

Komunikaty wyświetlane na alkomatach – co oznaczają?

Opublikowano dnia: sty 18, 2018

Categories: Alkomaty

Tags: Alkomaty, Kalibracja, Adiustacja, Serwis

Zakup alkomatu zawsze powinien stanowić decyzję przemyślaną. Nie warto bowiem nigdy płacić za tanie i niepewne modele, zdecydowanie lepiej jest zastanowić się nad zakupem, porównać sprzęt w osiągalnym dla nas przedziale finansowym oraz mieć na uwadze markę, która wyprodukowała interesujące nas modele. Jeśli już dokonamy zakupu, warto zapoznać się z instrukcją obsługi, by posługiwanie się sprzętem nie sprawiało nam żadnej trudności.

Czasem jednak pojawiają się na wyświetlaczu różne informacje tekstowe, które w formie skróconej, a często i również w języku obcym nie pomagają nam w obsłudze, wręcz ją utrudniają i sprawiają, że nie korzystamy w pełni z możliwości alkomatu, który właśnie dla siebie zakupiliśmy. Z jakimi komunikatami możemy spotkać się w naszym alkomacie?

Jednym z najczęściej pojawiających się komunikatów na wyświetlaczu jest informacja, która świadczy o konieczności oddania sprzętu do serwisu. Nie można jej lekceważyć, ponieważ zazwyczaj najczęściej alkomat po prostu przestanie działać bądź będzie funkcjonował niesprawnie, czego skutkiem jest wprowadzenie użytkownika w błąd, a tego najlepiej uniknąć.

Jakie komunikaty pojawiają się na wyświetlaczu? Naszym oczom może przedstawić się chociażby kod ERR2, CAL, ER 4, SNR oraz SEN. Jeżeli taka informacja się pojawi, koniecznie trzeba udać się do serwisu, ponieważ serwisanci posiadają odpowiednią wiedzę na temat analizowania błędów oraz ich rozwiązywania.

Co jednak mogą oznaczać takie komunikaty? Przede wszystkim świadczą one o konieczności wykonania kalibracji sprzętu. Zdarza się jednak, że z powodu awarii konieczne jest po prostu wymienienie sensora w urządzeniu. Żaden komunikat nie powinien być jednak lekceważony. Jeżeli się pojawi, lepiej reagować szybko, aniżeli dodatkowo pogorszyć sytuację, czy doprowadzić do zepsucia się sprzętu.

Co można zrobić, by jak najbardziej zmniejszyć ryzyko wyświetlenia się komunikatów? Przede wszystkim należy zadbać o systematyczne odwiedzanie punktu serwisowego w celu kalibracji, czyszczenia, czy sprawdzenia sprzętu.

Podczas korzystania z alkomatu wiele osób popełnia diametralny błąd, którym jest, ponieważ stosuje go zaraz po tym, jak spożyje alkohol. W tym momencie w wydychanym powietrzu znajduje się aż tak duże stężenie alkoholu, że może doprowadzić do uszkodzenia delikatnego sensora, a nawet wręcz do jego spalenia. Lepiej zatem odczekać pewien czas, a z alkomatu korzystać w momencie, gdy nie mamy pewności, czy jesteśmy trzeźwi, mimo iż czujemy się całkiem dobrze. To samo tyczy się papierosów. Korzystanie z urządzenia zaraz po papierosie może uszkodzić sprzęt. Pamiętajmy także o tym, by nigdy nie przeprowadzać badania wcześniej, aniżeli 30 minut po spożyciu alkoholu. Odczekajmy dla dobra naszego sprzętu, by mógł nam służyć sprawnie przez długi czas.

Jak więc widać, jeśli którykolwiek z komunikatów podanych wyżej pojawi się na wyświetlaczu, należy udać się do serwisu. Jeśli jednak będziemy korzystali z urządzenia zgodnie z jego przeznaczeniem, nie powinniśmy mieć żadnych problemów z jego funkcjonowaniem. Najważniejsza jest systematyczność, a także dbałość o alkomat.