Slide background

 339zł

 TYLKO

Slide background

ALKOMAT AF-35 PREMIUM

POLICYJNY SENSOR ELEKTROCHEMICZNY

DOŻYWOTNIA
GWARANCJA

WYKRYWA
TYLKO ALKOHOL

PLATYNOWY
SENSOR

Najczęściej kupowane

Informacja

Producenci

Promocje

Alkomat na komisariacie – problemy z skorzystaniem z pomiaru

Opublikowano dnia: wrz 24, 2020

Categories: Alkomaty

Tags: alkomat, alkomaty dowodowe, alkomaty policyjne

Zgodnie z polskim prawem kierowcy, którzy spożywali alkohol, a chcą dowiedzieć się, czy mogą ponownie usiąść za kierownicą, mogą udać się na najbliższy komisariat i poprosić o wykonanie badania. Niestety okazuje się, że chętnych osób do przeprowadzenia badania może być znacznie więcej, szczególnie po dniach, kiedy zakrapiane imprezy z różnych okazji są jakby najlepszym przyzwoleniem na większą dawkę alkoholu, nierzadko bez ograniczeń. Wtedy jednak okazuje się, że alkomat jest nieczynny, niesprawny, zepsuty czy po prostu na dany komisariacie nie występuje.

Wszędzie wokół słyszy się, iż w momencie potrzeby prowadzenia pojazdu najlepiej najpierw udać się na komisariat policji i sprawdzić, czy jest się już trzeźwym. Jak się jednak czasem okazuje, wcale to nie jest takie proste zadanie. Mimo iż nawet policja zachęca to badań, to fakty wskazują na to, iż nie wszędzie taki alkomat się znajduje.

Niestety wielu odpowiedzialnych kierowców nie jest zadowolonych z usług policji na posterunkach. Bardzo często zdarzało się, że prosili o pomoc, a zostali odsyłani z kwitkiem do następnego komisariatu z powodu braku ustników. Jak się okazuje, nie jest to jedyna absurdalna wymówka, którą można było usłyszeć. Kierowcy wyjaśniają, iż niejednokrotnie alkomat właśnie został zabrany na patrol. Wtedy jedyne, co można zrobić, to udać się na iny komisariat bądź po prostu poczekać – nawet kilkadziesiąt minut.

To jednak nie koniec pomysłów na to, by nie przeprowadzić badania. Zdarza się bowiem, iż strażnicy miejscem czy policja oddaje do legalizacji alkomaty właśnie w dniach, kiedy „ruch” na testy może być stosunkowo najwyższy.

Kolejna nurtująca kwestia to finanse. Czy badanie przeprowadzane na komisariacie może być odpłatne? Jak się okazuje, jest to praktyka prowadzona na niektórych izbach wytrzeźwień, co może szokować i zadziwiać jednocześnie. Pozostaje więc jeszcze kwestia anonimowości. Czy trzeba się legitymować, by poddać się badaniu? To również zależy od posterunku. Niektóre z nich prowadzą bowiem statystyki, co może stanowić podstawę do poproszenia o dowód osobisty.

Istnieje jednak wyjście z tej sytuacji. Warto zainwestować we własny alkomat, co potwierdza również policja. Dobrą opcją jest także alkotest jednorazowy, który można nabyć na stacjach benzynowych, czy w sklepach. Ważną informacją jest fakt, iż produkty tego typu zaopatrzone w odpowiednie atesty stanowią gwarancję przeprowadzenia wiarygodnego badania.

Jeżeli jednak po alkohol sięgamy znacznie częściej, warto zastanowić się nad zakupem alkomatu elektrochemicznego, czy po prostu przyjść na komisariat policji z własnym ustnikiem. Kiedy jednak należy przygotować się na spore kolejki do policyjnego alkomatu? Z pewnością zaraz po świętach, czy po weekendzie, a szczególnie pierwszego stycznia, kiedy to imprezy sylwestrowe towarzyszą niemalże każdemu w na cały świecie.

Nigdy nie można prowadzić po alkoholu. Wykonanie badania z pomocą swojego bądź policyjnego alkomatu jest bardzo istotne ze względu na bezpieczeństwo zarówno własne, jak i innych uczestników ruchu drogowego.